Осінь золота минає,
Холод в ліс вже заглядає.
У лісочку всі звірятка
Утепляють свої хатки.
Шишки білочка збирає,
У дуплі своїм складає:
І горішки, і гриби,
Й інші осені дари.
Їжачок зарився в листі,
Наче ковдрою ним вкрився.
Буде спати до весни,
Бачити солодкі сни.
Вже ведмідь встелив барліг,
Не страшить мороз і сніг,
Нагуляв удосталь жиру,
Перебуде він цю зиму.
Змінить зайчик шубку сіру
На пухкесеньку і білу,
Щоб сховатись між снігів
Від лисичок і вовків.
Мишка все підготувала,
Взимку щоб не бідувала,
В неї зерен повний міх.
Хай іде пухнастий сніг!
Лиш лисиця в лісі цьому
Довіряє вовку злому.
Разом будуть полювати,
Взимку здобич виглядати.
В лісі стало тихо-тихо.
Вже зима морозом диха.
Звірі зиму зустрічають.
Хай сніжинки прилітають!
Оксана Козак
09.11.2025