Опубліковано 16 вересня 2023 о 16:00
12 0
1 3 1 2

Осінь

Осінь...дощик накрапає... тиша вечорова...

Захотілось, хоч ти лопни, кашу гарбузову!

Не спинило навіть те, що пшона немає,

Бо ж відомо — той знайде, хто добре шукає!

Взула чоботи, мерщій на город я шпару,

Серед інших гарбузів знаходжу "Гітару".

Тут пшоно уже кипить, вариться в водичці.

Я цим часом —"дай рвану поросяті гички".

Повертаюся назад — повна хата диму!

Вікна навстіж, добре хоч на дворі не зимно.

Знову ставлю на плиту те пшоно варити,

А згоріле поросяті, тре докази скрити.

Ріжу гарбуз на шматки, вбираю від шкури,

А зернятка на насіння, що дрібніше — курям.

Приварюю в молоці скибочки медові,

Блендерую, додаю масла шмат здоровий,

Присипаю цукром трішки, а можна й медочком,

Змішую з пшоном, що поруч в макітрі булькоче.

Вимішала все добряче і швидко в духовку.

Хоч не піч і з неї, наче, й не доб'єшся толку...

Та нехай там посидить, підрум'янить боки,

Просочиться ароматом, пустить смачні соки!

А коли скоринка зверху прикрасить макітру—

Молоко холодне ставте, слоїк на три літри,

І вплітайте на здоров'я, хоч давно по шостій!

Каши наварила вдосталь, то ж чекаєм в гості😉🎃

Юлія Ілінська Драган

050092iq-4e9b-720x720.jpg