Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

21 лютого 12:40
0 0

Новий вид гігантських анаконд

Найбільшою і найважчою змією на нашій планеті є зелена анаконда. Її можна зустріти у лісах Амазонії. Вчені вважали зелену анаконду одним видом. Це виявилося не так. Насправді у тропічних лісах мешкає два види анаконд. Різниця в ДНК у них становить близько 5,5%. Наприклад, шимпанзе від людей відрізняються на 2%. За даними IFLScience, новий вид зеленої анаконди було відкрито завдяки голлівудському актору Віллу Сміту.

Професор університету Квінсленду Браян Фрай із цього приводу зазначив, що ніхто не планував відкривати новий вид анаконд. Наукова група під керівництвом Сміта прибула до лісів Амазонії з метою зйомки документального кінофільму «Від полюса до полюса» на замовлення National Geographic. Члени групи досліджували наслідки видобутку нафти у тропічних лісах.

Усі вищі хижаки, до яких відносяться і анаконди, є вразливими до зміни середовища проживання. У зв’язку із цим вчені вирішили взяти у змій аналізи. Вони хотіли переконатися, що вони не постраждали від розливів нафти. Для цього учасники групи виміряли концентрацію важких металів у самців та самок. Як виявилося, кадмію і свинцю в організмі самців анаконд на 1 000% більше, ніж самок.

Під час відбору проб вчені звернули увагу на той факт, що зелені анаконди, які живуть в Еквадорі, більші за тих, що живуть у Бразилії. Вони вирішили провести додаткове дослідження, яке показало, що в Еквадорі та Бразилії мешкають різні види зелених анаконд. Їх ДНК відрізняється на 5,5%, що дуже багато.

0600g2di-d005-750x496.png

Читайте також: