Ми - істоти світла, але останніми століттями наші технології дали нам змогу відсунути межу темряви, подовживши час роботи і відпочинку до самих сутінків і темряви. Однак ми схильні забувати, що екосистеми і дикі види функціонують 24 години на добу, сім днів на тиждень. Вони еволюціонували, щоб справлятися з природною темрявою, залежати від неї і використовувати її переваги. Тому нічне небо без штучного освітлення життєво важливе для нормального функціонування природних екосистем. Штучне освітлення впливає на міграцію видів, взаємини хижак-жертва, циркадні ритми багатьох організмів, і це лише деякі з наслідків світлового забруднення.
Національний тиждень темного неба відзначають у США у тижень молодого місяця у квітні. Міжнародний тиждень темного неба бере свій початок 2002 року, коли Дженніфер Барлоу, школярка з Мідлотіана, штат Вірджинія, побачила в Інтернеті пропозицію про те, що щорічна ніч приглушеного зовнішнього освітлення може допомогти людям насолоджуватися нічним небом. Діючи відповідно до цієї ідеї, зусилля пані Барлоу призвели до створення Національного тижня темного неба, вперше проведеного в США у квітні 2003 року.