Опубліковано 19 червня 2023 о 14:23
1 0

МОЛОДІСТЬ І СТАРІСТЬ НА ДОРОЗІ СТРІЛИСЬ

МОЛОДІСТЬ І СТАРІСТЬ НА ДОРОЗІ СТРІЛИСЬ

... Молодість і старість на дорозі стрілись ,

Старість помаленько з ойком зупинилась ,

Молодість питає: ,, Чом , бабусю стогнеш ?

І чому повільно з палочкою ходиш ? "

... Старість усміхнулась і сказала тихо:

,, Доню , не дивуйся , старість - це як лихо .

Хід вже сповільнився , рухаюсь поволі ,

А з літами в тілі появились болі ."

...Молодість гордливо голову підняла:

,, Краще би , бабуню , в ліжку полежала б ,

Ти своє прожила , вік відпрацювала ,

То сиділа б вдома і відпочивала б .

Бачиш , я красива , вільна і розкішна ,

У своїй свободі я буваю грішна .

Ходжу по вечірках , зустрічах , гулянках ,

З друзями буваю у вечірніх парках ."

... Старість подивилась й голову схилила:

,, Я колись , дитино , теж була красива ,

Потім заміж вийшла і на мої плечі ,

Дім повис , робота і моя малеча .

Молодість минала дуже непомітно ,

Спохватилась , бачу , я уже не квітну .

В праці , у турботах зрання до смеркання

Відлітали вдалеч мрії та бажання ."

... ,, Ну й , чудна бабуля , треба ж так прожити ,

Щоб заради когось молодість згубити ?

А я буду завжди вільна і красива ,

Щоби свою вроду я не загубила ."

... ,, Сперечатись , доню , я таки не буду ,

Зрозумій , з роками всі старіють люди .

Бо літа , як вітер , за ліси втікають ,

Молодість і вроду завжди забирають .

Поживеш , побачиш , щастя не в свободі ,

Не в нічних гулянках , не в французькій моді ...."

....Молодість сміялась , аж в сміху залилась ,

,, Може ти, бабусю , в чомусь помилилась ? "

... ,, Ні , дитино люба , я не помилилась ,

Я жила , раділа , все життя трудилась .

Дав Господь здоров'я і сім'ю прекрасну ,

Ох , як би ж ти знала , яке маю щастя .

Діти щебетали , милі пташенята ,

Радості , любові , гомону багато .

Потім внученята появились в домі ,

Я тоді не знала що такеє втома .

Все я віддавала , і любов , і ніжність

Та я добре знала - це не буде вічність .

Дні летять , збігають , осінь пролітає ,

А за поворотом і зима чекає .

Не помітиш , навіть , як вона приходить ,

Де б не заховався , всіх вона знаходить .

І тебе , дитино , вона знайде всюди ,

Так живуть й старіють всі на світі люди .

А тепер пораду хочу тобі дати ,

Вмій , дитино люба , час свій цінувати ,

Бо краса не вічна , як листочок в'яне ,

А от серце мами завжди полум'яне ."

... ,, То чому , бабуля , ти такою стала ?

Йти уже не можеш , постать помінялась ."

... ,, Для дітей і внуків я життя віддала ,

І про це ніколи я не шкодувала .

Вічної дороги на землі не має

І себе людина в чомусь залишає ,

В дітях і онуках є її коріння ,

В тому й полягає гордість покоління ."

... Молодість схилила голівоньку низько ,

Підійшла повільно до бабусі близько ,

І взялись за руку Молодість і Старість ...

,, Дякую , бабусю , за урок повчальний "

Автор: Тамара Франчук-Шандрук