Опубліковано 18 жовтня 2025 о 09:42
14 0
7 3

Моя осінь (по алфавіту). Оксана Козак

МОЯ ОСІНЬ

(по алфавіту)

А в небесах курличуть журавлі,

Летять у вирій дальній, сизокрилі.

Все нижче сонце ходить по землі.

Жовтіє листя восени щохвилі.

Барвисто сяє, золотиться ліс,

Лиш зеленіють вікові смереки.

Гуляє у діброві хитрий лис,

Збираються у зграї вже лелеки.

Встеляє Осінь в лісі килими –

Багряні, жовті, різнокольорові.

Сова махає сильними крильми,

У погляді її море любові.

Голубить совенят малих в дуплі,

Навчає їх без страху вилітати,

Все помічати з висоти вночі

І вчить ще совеняток полювати.

Ґорганами ще Осінь пронеслась,

Плаї позолотила й полонини.

Сама у сукню жовту зодяглась,

Наділа ще й віночок із калини.

Дуби стоять в мовчанні кремезні.

Чубів торкнулась Осінь їхніх зранку

Й пішла гуляти по сухій стерні

В золоченім, змережанім серпанку.

Ех, як же дивовижно навкруги!

Вплітає Осінь в віттячко багрянець

І сипле роси срібні на луги,

Заводить з вітром свій грайливий танець.

Є в Осені таке щось неземне,

Що залишає в серці відпечаток,

Щось таємниче, світле, чарівне,

Чогось ясного й чистого початок.

Жоржини запалали у садку –

Яскраві, пишні і такі барвисті

І все це на очах, все наяву,

Листки цілують пасма золотисті.

Залишилось від літа ще тепло,

Яке ввібрали в себе чорнобривці,

Ще б'є добра й любові джерело

І Осінь вже дарує всім гостинці.

Ич, як співають дружно горобці!

Ще зранку всілись на старій черешні

І ловлять з неба ясні промінці,

Чекають мирні дні оті прийдешні.

І знов хмаринки попливли у даль.

Погнав їх вітер, мов пастух отари.

В калині сумно виграє скрипаль,

А Осінь розсипає свої чари.

Її чекають геть усі митці.

Вона дає натхнення всім творити,

Відчути серцем всю красу землі

І мріяти, і вірити, й любити.

Йти хочеться у той осінній сад,

Де яблука рум'яні і сочисті,

Де на лозі поспів вже виноград,

Де думи в голові і світлі, й чисті.

Колише вітер груші на гіллі.

Метелики кружляють ще навколо.

Затихли, відлетіли солов'ї.

Синичка ще співає дзвінко соло.

Летить та пісня аж під небеса,

Там сонечко сховалося у хмарах.

В озерах відбивається краса,

Палає вечір Осені в загравах.

Минають дні... мине оця краса.

Та спогади залишаться про Осінь,

В яких краса ніколи не згаса,

А серце знов і знов її так просить.

Напитися б її прекрасних днів,

Сплести вінок із золота й багрянцю,

Відчути б прохолоду вечорів

І запросити Осінь ще до танцю.

О скільки в неї зваби і принад,

Чарівності, окрилення й гармоній!

Ловлю очима з неба зорепад

І музику ловлю її симфоній.

– Побудь зі мною, Осене, – прошу, –

З тобою я – немовби в справжнім раю,

У мріях світлих в небеса лечу.

Тебе душею й серцем відчуваю.

Рукою я до тебе доторкнусь,

До листя позолоченого в парку

І від краси життю я усміхнусь,

Зустріну сонце радо на світанку.

Сьогодні ми з тобою всюди вдвох.

Тримаю міцно я тебе за руку.

Під ноги стелиш листя нам і мох...

І думати не хочу про розлуку.

Така ти ніжна, мила й чарівна,

З тобою добре, затишно, спокійно.

В моє життя ти легко увійшла

І все звучить у ньому мелодійно.

У тебе, Осене, прекрасний дар,

Ти вмієш дарувати насолоду

І навіть дощик твій, немов нектар,

Приймаю я, неначе нагороду.

Фарбуєш ніжно пензлем навкруги,

Усе дбайливо, гарно і старанно,

Стають багряно-жовті береги.

Усе виходить в тебе бездоганно.

Хазяйка Осінь – що не говори,

Люблю тебе і твої жовті коси,

Приймаю щиро всі твої дари.

Ти – моя подруга, моя ти, Осінь.

Цілунки тобі шлю палкі свої

І вірші вкотре я пишу про тебе,

Про дні осінні, теплі, золоті

І як ти маниш, кличеш як до себе.

Чарує, зваблює краса твоя

І очі загадкові, бурштинові.

Признаюся, що муза ти моя,

З тобою дні усі мої казкові.

Швиденько пролітають усі дні.

Зібрати хочу з листя позолоту.

Ще хочу, щоб прийшла ти уві сні

Подяку шлю тобі я за турботу.

Щаслива будь сьогодні і завжди,

Приходь щороку, як жадане свято,

Лишай в душі чаруючі сліди

І ще любові й ніжності багато.

З тобою я набудусЬ досхочу

Та часу цього буде все ж так мало.

Тобі щось на весь голос закричу,

Щоб це тебе, красуне, здивувало.

Юрмляться хмари в синіх небесах,

Несуть у даль легкі, білі вітрила.

Твоя краса чудесна не згаса.

Забути, Осене, тебе мені несила.

Я знов до тебе, Осене, іду,

Вести з тобою хочу діалоги.

Тебе згадаю, ніжну, чарівну,

Як переступить зимонька пороги.

Оксана Козак

18.09.2025