Міжнародний день жінок і дівчаток в науці щорічно відзначається 11 лютого. Його встановила Генеральна Асамблея ООН у 2015 році, щоб підкреслити критично важливу роль жінок у науковому прогресі та забезпечити їм рівний доступ до досліджень і технологій.
Перше святкування відбулося у 2016 році. У 2025 році світ відзначив його 10-ту річницю.
Сьогодні цей день є нагодою нагадати дівчатам, що наука не має статі, а їхній інтелектуальний потенціал — це ключ до відбудови та інноваційного розвитку країни.