11.11.2022, п'ятниця — 315-й день року. До Нового року — 50 днів.
Щорічно 11 листопада відзначають Міжнародний день енергозбереження. Запровадили свято за ініціативи міжнародної екологічної мережі «Шкільний проєкт з використання ресурсів та енергії» (SPARE), а статус міжнародного воно отримало через бажання 20 країн взяти участь у проекті.
Міжнародний день енергозбереження заснували ще 2008 року, проте останнім часом енергозберження торкнулося всіх і кожного українця зокрема. В час, коли російський агресор намагається цинічно знищити українську енергетичну систему, енергоефективні заходи набувають ще більшого сенсу та можливості зберегти тепло та світло у наших домівках, заощадивши при цьому чималі кошти на комунальних платежах. Заходи з підвищення енергоефективності в декілька разів дешевші ніж виробництво та транспортування такої ж кількості енергії, виробленої з традиційних видів палива.
Ось лише декілька загальнодоступних заходів з енергозбереження, що можуть бути застосовані у побуті кожним і допомогти країні та зменшити використання електроенергії:
По-перше, чи не всі ми дуже любимо залишати свій комп’ютер в режимі очікування на всю ніч. Що ж, якщо — точно в «яблучко», то згадаймо, що краще взагалі вимикати штекер з розетки!
По-друге, краще взагалі не залишати приєднаними до розетки зарядні пристрої.
Загляньмо у холодильник. Правда не для того, щоб чимось поласувати, а щоб перевірити скільки у ньому льоду чи снігу. Холодильник та морозилку тримаймо у чистоті і регулярно розморожуймо ці прилади. Та стежимо за тим, щоб дверцята були щільно зачинені.
Давно мрієте про перестановку вдома? Зробіть її енергоефективною. Наприклад, розташувавши холодильник подалі від плити, колонки, бойлера та сонячних променів, ви зможете значно зекономити електроенергію.
У пікові години навантаження, а це з 8:00 до 11:00 та з 18:00 до 21:00, зменшіть використання енергоємних приладів. У ці години вимкніть бойлер, підігрів підлоги та котел, перенесіть прання та прибирання на кілька годин раніше або пізніше.
Оцініть стан опалювальної системи. Якщо техніка застаріла — вона витрачатиме набагато більше електроенергії. Наприклад, газовий котел, якому більше 20 років, уже не зможе працювати ощадливо. Тому варто встановити новий котел та провести чищення радіаторів і мереж та.
Зробіть домівку енергоефективною. Якщо є можливість, запросіть фахівця перевірити внутрішню проводку, щоб не допускати втрат електроенергії. Якщо є шпарини у вікнах чи дверях — заробіть їх.
І пам’ятаймо: кожен заощаджений кіловат електроенергії — інвестиція у вільне та незалежне майбутнє.
Об’єднуймось заради перемоги!