Вже давно зоологи Північної Америки помітили, що щорічно мільйони метеликів-монархів відлітають на зимовий період на відстань понад 3 тисячі км. Після досліджень було встановлено, що мігрують вони в гірський ліс Мексики. Крім цього, вчені з'ясували, що метелики завжди поселяються на 12-ти з 15-ти гірських місць. Однак досі залишається загадкою те, як вони орієнтуються. Деякі вчені висувають теорію, що їм допомагає в цьому положення Сонця, але при цьому воно дає тільки загальний напрямок. Інша версія - тяжіння геомагнітних сил, але це не доведено. Тільки недавно вчені взялися за активне вивчення навігаційної системи метеликів-монархів.

https://znaj.ua/science/15-dyvovyzhnyh-yavysh-pryrody-yaki-zavely-vchenyh-u-gluhyj-kut