Ознайомлення з навколишнім
Тема:Казкова країна почуттів та емоцій
Мета:продовжувати знайомити дітей з основними емоцій та почуттів:радість,страх,здивування;сприяти розвитку здатності визначати емоції по схематичним зображенням;вчити розпізнавати емоціональні прояви за різними ознаками:міміка,пантоміміка,голос;виховвувати позитивне ставлення к іншим дітям.
Хід заняття:
Читання вірша
Бывают чувства у людей
У рыбок, птичек и зверей
Влияет без сомненья
На всех нас настроение
Кто веселится?
Кто грустит?
А кто сердит?
Рассеет все сомнения
Азбука настроения!
Бесіда:
-Діти ,а ви знаєте,що людина відчуває різні емоції-радість,смуток.А які ще емоції ви знаєте?-Страх , злість ,гнів.
Сьогодні ми поговоримо про настрій,про те що пов'язано з хорошим настроєм-це радість ,доброта, сміх,посмішка;про емоційних станах,які може переживати людина.В мене є ось такий чарівний мішечок із завданнями.І ось перше завдання послухати казку про Посмішку та Сльозинку.
Казку про Посмішку та Сльозинку.
''-Яка слава дівчинка,-сказала Посмішка та підішла до Сльозинка-Чому ти плачешь?
-В мене розв'язався бантик!
-Нічого страшного в цьому немає,його можно зав'язати!Давай зав'яжу бантик. Але і післе цього Сльозинка продовжувала схлипувати.
-Чому ти продовжуєшь плакати?-здивовано спитала Посмішка.
-Це дуже сумна історія-сказала Сльозинка та почала свою розповідь:-Було це давно.Жила дівчинка,яка була доброю,веселою.Та всі її любили.Але їй заздрила зла чаклунка.Одного разу вона прийшла до дівчинки та сказала своє закляття:
-Я Чорна Королева,королева зла.Дітей я не люблю,веселощі зневажаю.Ні сміху,ні посмішок,ні радощів в житті я не бачила я.Нехай всюди буде смуток та нудьга,туга,розлука.Чорна Королева зачарувала дівчинку,та забрала її радісний вираз обличчя.-Відтоді я завжди плачу та не пам'ятаю,як посміхатись.-закінчила свою розповідь Сльозинка.
-Сумна історія,-промовила Посмішка-Мені дуже хочеться тобі допомогти ,а раскалдовать тебе можно,тільки побувавши в казковій країні почуттів та емоцій,але для цього потрібно буде виконати ниску завдань. ''
-Ось така історія трапилась.Як, ви вважаєте ми зможемо допомогти Сльозинці?
Перше завдання :На дошці вивішується зображення різних емоцій.Педагог пропонує дітям роздивиться їх,назвати емоції,які впізнали,а потім зобразити їх.
Друге завдання ''Мімічна гімнастика''
''Победи свой страх''
1.Страхи нас пугают
Корчат злые рожи
Станем на секундочку мы на них похожи-злость
2.Покажите-ка мне все,
Как можно испугаться?-испуг
3.'' Как будто'' бы заплачем
И станем обижаться-обида
4.Теперь за руки возьмемся
Страхам дружно улыбнемся!-радость
3 раза-хлопнем
3 раза- топнем
Руки вверх поднимем
На весь лес все крикнем: ''Не боюсь!''
Еще раз:''Не боюсь!''
Снова улыбнемся
Громко рассмеемся!
Гра''Закінчи речення''
Радість-це... Злість-це...
Страх-це... Смуток-це..
Фізхвилинка ''Сонце''
Солнце глянуло в кроватку…
Раз, два, три, четыре, пять.
Все мы делаем зарядку,
Надо нам присесть и встать.
Руки вытянуть пошире,
Раз, два, три, четыре, пять.
Наклониться – три, четыре
И на месте поскакать.
На носок, потом на пятку,
Все мы делаем зарядку.
Д\гра ''Емоційні пальчики''
Мета:навчитися приймати та оцінювати різні емоційні стани.
Дітям пропонується змалювати свою долоню на папері.На кожному пальчик намалювати різні емоції(смуток,радість,злість,переляк) та розфарбувати пальчики різними кольорами.
Д\гра''Це правда чи ні?''
Емоції в грі :подив та радість
Теплая весна сейчас,
Виноград созрел у нас.
Конь рогатый на лугу
Летом прыгает в снегу.
Поздней осенью медведь
Любит в речке посидеть.
А замой среди ветвей
Га-га-га пел соловей.
Быстро дайте мне ответ –
Это правда или нет?
Вправа «Чарівна торбинка».
Запропонували дітям зім’яти листок чорного паперу з виразом обличчя злої людини. В «чарівну торбинку» треба скласти всі негативні емоції: злість, образу, гнів – зім’ятий чорний папір. ( А В КІНЦІ ДНЯ ТИМ, ХТО «СПРАВИВСЯ З СОБОЮ «ЧАРІВНА ТОРБИНКА «ВИДАВАЛА» ЗАМІСТЬ ЧОРНИХ БІЛІ КЛАПТИКИ ПАПЕРУ, ДЕ ДІТИ МАЛИ ЗОБРАЗИТИ ЩОСЬ гарне НАПР.КВІТИ,СОНЦЕ…)
Підсумок:
За допомогою чого людина виражає свій настрій?
Чи потрібно керувати емоціями?Чому?
За допомогою чого людина виражає свої емоції?
Які емоції ви відчували під час виконання завдань?