Опубліковано 11 лютого 2019 о 14:28
2 0

Конспект заняття з господарсько-побутової праці "Федорине горе"

Дошкільний навчальний заклад №3 компенсуючого типу

Дошкільний навчальний заклад №3 компенсуючого типу

Конспект заняття

з господарсько – побутової праці

(миття іграшкового посуду)

«Федорине горе»

(третій рік навчання)

01002g5d-9dec-621x339.jpeg

Вихователь спецгрупи №2

Стрельбіцька К. В.

Тема заняття: «Федорине горе»

(миття іграшкового посуду)

Навчально-корекційна мета: продовжувати вправляти дітей у виконанні трудових доручень, діяти згідно вказівок вихователя, допомагати один одному, вчити дітей охайно мити, полоскати, витирати іграшковий посуд; закріпити навички користування водою, губкою, ганчіркою, рушником, узагальнити знання дітей про посуд (з чого виготовлений, його призначення); розширювати словниковий запас словами-прикметниками (брудний, вимитий, блискучий, скляний, фарфоровий);

розвивати моторику рук, увагу, логічне мислення;

виховувати позитивне ставлення до праці, співчуття, бажання допомогти, уміння доводити справу до завершення.

Обладнання: іграшковий посуд, ванночки для миття, глечики з гарячою і холодною водою, губки, рушники, ганчірки,таці, фартушки, засіб для миття посуду, соломинки, ілюстрації до вірша «Федорине горе», лялька-Федора, ширма для театру, лялька Даринка, солодощі.

Попередня робота: читання вірша «Федорине горе». Бесіда за змістом. Розгляд ілюстрацій.

Хід заняття:

І Організаційний момент. Ляльковий театр з бабою Федорою.

Федора: Добрий день, малята мої,

Я – бабуся, я – Федора.

Господинею я ж була,

Та, напевно, щось забула.

Мабуть, щось не догледіла,

В чистоті буть не зуміла.

Зараз внученьку чекаю,-

Їде вже вона, я знаю.

Та у мене, у Федори

Чомусь сталось прикре горе:

Посуд весь знов забруднився,

Він не чистився, не мився,

Всі тарілочки в пилюці,

А полумисок – в багнюці,

Черпачок чомусь у каші,

І не миті чашки наші.

Всі брудні маленькі блюдця,

Навіть миші з них сміються.

Брудний посуд скрізь, усюди…

Що робить з цим, добрі люди?

ІІ Мотивація практичної діяльності

Вихователь: Давайте допоможемо Федорі виправити ситуацію, адже бабуся – старенька, їй важко справлятися самій. Необхідно до приїзду внучки помити посуд, який забруднився. А що саме ми будемо мити, спробуйте відгадати.

Загадки про посуд:

Кухар борщ у ній варила, Чай і каву з неї пють,

І на плитці залишила. І компот у неї ллють.

І вона стоїть гаряча,- Із фарфору, чи із скла,

Пахне з неї дуже смачно. Може різна буть вона.

(Каструля) (Чашка)

А у що насиплють нашу

Найсмачнішу манну кашу?

(В тарілочку)

ІІІ Основна частина

1. Повторення правил безпеки поведінки:

  • гаряча вода (торкаємося обережно, наливає тільки дорослий);
  • не розбризкуємо воду;
  • обережно і спокійно поводимось;
  • не стукаємо посудом (може бути скляним і розбитися)

2.Показ послідовності виконання роботи:

  • одягаємо фартушки;
  • наливаємо воду (гаряча + холодна), щоб була теплою, у обидві миски;
  • додаємо засіб для миття посуду;
  • посуд миємо ганчіркою;
  • опускаємо в іншу миску, полощемо;
  • складаємо на тацю;
  • витираємо рушником.

3. Виконання завдання дітьми. Практична діяльність.

Діти самостійно виконують завдання, вихователь за необхідністю допомагає.

Під час практичної діяльності читаємо вірш.

01002g5f-98e5-800x600.jpeg

«Миємо посуд».

Посуд щоб не був брудним

Теплу воду ми наллєм,

Ми візьмем м’яку ганчірку,

З бульбашок ми зробим гірку,

Все ретельно, все помиєм,

Бруд і пил відразу змиєм.

Будуть гарні мисочки,

І прозорі скляночки,

Ложки будуть аж блищати,

Буде чисто й гарно в хаті!

4. Дидактична вправа «Комплімент посуду».

Вихователь: Діти, у нас посуд став гарний та чистий, давайте спробуємо сказати комплімент посуду.

Відповіді дітей:

«Ложечка, ти така стала блискуча».

« Скляночка, ти стала такою прозорою».

« Блюдце,ти аж сяєш!»

IV Дослідно – експериментальна діяльність.

Вихователь: Я вам пропоную провести хвилинку - веселинку. Ми трішки пограємося і посміємося. Ігри з мильними бульбашками.( Діти через соломинку для коктейля надувають мильні бульбашки у мисці). Давайте позмагаємося: хто надує найбільше мильних бульбашок.

Діти прибирають за собою робочі місця: виливають воду з мисок у відро, витирають стіл сухою ганчіркою, ганчірочки кладуть сушитися, знімають фартушки, вішають на гачечки.

01002g5e-2d57-800x600.jpeg

V Фізкультхвилинка:

Наші ручки вправно мили,

Чистим посуд весь зробили.

Теплу воду наливали,

Чашку, ложку обмивали.

Потім вміло полоскали,

Рушничками витирали.

Бруду зовсім вже немає,-

Посуд чистий, гарно сяє.

01002g5g-5f0d-800x600.jpeg

VІ Заключна частина.

1. Дидактична вправа «Який буває посуд?»

Діти називають посуд, який вони мили і визначають, до якого відноситься (кухонний, столовий, чайний); а також з чого виготовлений (скляний, фарфоровий, пластмасовий, залізний).

2. Логічна вправа «Чи правда, чи ні?»

  • Що ріжуть ножем? Компот?(Ні!) А що?...
  • У чому варять борщ? У чашці? (Ні!) А в чому?...
  • Чим їдять суп? Виделкою?(Ні!) А чим?...
  • І т. д.

3. Аналіз та підсумок заняття. Сюрпризний момент.

Приходить Даринка. Федора вітається з нею і розповідає їй, які діти – помічники.

Вихователь з дітьми розповідає Даринці, що ми сьогодні робили.

Даринка пригощає діток гостинцями.