Лікувальна фізкультура /ритміка ___________
(3 клас)
Тема. Перешикування з колони по одному в колони по двоє і навпаки. Різновиди ходьби. Загальнорозвиваючі та корекційні вправи з предметами. Приставний крок у сторону, виставлення ноги на п’ятку вперед, у сторону. Гра «Хто спритніший».
Мета: вдосконалювати вміння учнів чітко виконувати команди, перешиковуватись із колони по одному в колони по двоє і навпаки; розвивати координацію рухів, силу м’язів рук, концентрацію уваги, вміння виконувати вправи з предметами; сприяти зміцненню здоров’я, формуванню правильної постави; виховувати організованість, почуття колективізму.
Інвентар: кеглі, гімнастичні стрічки, килимки, ноутбук, аудіозаписи, мішечки з піском.
Хід уроку
І. Підготовча частина
1. Організовуючі вправи (шикування, виконання команд).
2. Правила техніки безпеки на уроці (повторення).
3. Дихальні вправи (Вправи на збільшення вентиляції легенів).
4. Масаж / самомасаж
4. Різновиди ходьби та бігу в просторі:
* звичайна ходьба;
*ходьба на півпальцях, п’ятах;
* імітаційні вправи: «ведмедики», «пінгвіни», «лисички», «коники», «гномики»;
* біг приставним кроком (боковий галоп).
5. Перешикування з колони по одному в колони по двоє і навпаки.
ІІ. Основна частина
1. Загальнорозвиваючі та корекційні вправи з предметами (вправи з дерев’яними паличками).
2. Ритмопластичні та танцювальні вправи:
Повторення раніше вивчених ритмопластичних вправ.
Повторення танцювальних елементів:
* приставний крок у сторону;
* виставлення ноги на п’ятку вперед, у сторону.
Об’єднання рухів у танцювальну композицію.
4. Корекційні вправи:
у положенні сидячи та лежачи на килимку (1 група);
( Вправи: «кішечка», «велосипед», «кобра», «човник», «метелик», «літачок»…).
долання перешкод (кеглі) - (2 група).
5. Гра «Хто спритніший»
ІІІ. Заключна частина
1. Заспокійливі вправи.
2. Вправи на відновлення дихання.
3. Підсумок уроку