Ми всі чули фрази, на кшталт "Все буде добре", "І це мине", "Могло бути і гірше", коли проходили через важкий період у житті як, наприклад, втрата роботи чи розрив стосунків.
Дійсно, у фразах, які підбадьорюють людину, немає нічого поганого.
Проблема виникає тоді, коли ці фрази – єдине, що людина чує у важкий період свого життя.
Такий тип комунікації з людьми, коли вони переживають особисті проблеми, настільки популярний, що фахівці з ментального здоров'я назвали це "токсичною позитивністю".
Суть токсичної позитивності в тому, що ми заохочуємо людину концентруватися лише на позитивних емоціях і позитивних аспектах життя. Це віра в те, що якщо ми ігноруємо складні сторони нашого життя та складні емоції, то ми будемо щасливіші.
Проблема в тому, що токсична позитивність аж занадто спрощує людський мозок і те, як ми обробляємо емоції. І саме такий підхід може бути руйнівним для нашого ментального здоров'я.
Коли ви відчуваєте, що ви почути іншими, це може бути одним з найпотужніших антидотів депресії.
Коли ж ви приховуєте або відкидаєте певні почуття, то це призводить до ще більшого стресу, а ваше тіло в майбутньому може гірше уникати неприємних емоцій.
Якщо ви зачиняєте двері перед неприємними почуттями, вони нікуди не зникають. Це лише загострює їх.
Токсична позитивність зашкалює під час пандемії.
Наразі ми всі проходимо колективну травму і присутність токсичної позитивності.
Всі ці пости в соціальних мережах щодо того, що нам варто насолоджуватись часом з родиною, займатись спортом, нарешті дописати книгу. Все це – токсична позитивність!
Одним з найяскравіших прикладів такої токсичності є відмова визнавати, що по своїй природі пандемія - травматична.
Це можна спостерігати, коли ми пропагуємо лише позитивний досвід карантину. Але насправді жити весь час в умовах карантину – ментально виснажує. Наразі ми всі проходимо колективну травму і спостерігаємо присутність токсичної позитивності.
Варто дізнатись та усвідомити, що дуже суперечливі емоції можуть існувати у вас одночасно.
Ви можете одночасно горювати через втрату життів та насолоджуватись зручністю, яку надає вам карантин.
А також дозвольте собі відчувати і позитивні, і негативні емоції. Ви можете бути вдячним за те, що маєте, але й виражати те, що вас хвилює, як, наприклад, тривога за майбутнє, сум через скасоване святкування тощо.
Погляньте на свою тривожність глибше. Цьому може допомогти ведення ментального щоденника. Перед сном або коли ви відчуваєте, що емоції накривають вас – пропишіть те, що вас хвилює.
Навіть якщо прописати свої страхи та тривоги ніби нічого не змінює, ми ніби сказали своєму мозку, що можна відпускати ці думки, бо ми вже щось з ними зробили.
Особливого значення набуває турбота про себе. А саме, сон, спорт, повноцінне харчування – це база, яку важливо забезпечити в першу чергу.
За матеріалами видання Huffington Post.