Інтегрований урок у 4 класі
Тема. Додавання і віднімання багатоцифрових чисел
Мета. Удосконалювати вміння учнів читати ти записувати багатозначні числа. Розвивати вміння додавати і віднімати багатоцифрові числа. Пізнавати нове і на основі життєвого досвіду вчити один одного. Виховувати любов до природи та бережне ставлення до братів наших менших-тварин.
Хід уроку.
1.Організаційний момент.
Привітання з гостями.
Подаруйте усмішку сусідам.
Подаруйте усмішку нашій гості.
2.Об`єднання в групи.
Учні обирають листівку з прикладом. Усно обчислюють свій приклад і сідають в ту групу, де стоїть табличка з число, яке є результатом їх обчислень.
3. Завдання для групи.
Скласти з пазліів малюнок і дізнатися назву своєї групи.
(Кенгуру, жираф, заєць, пінгвін)
4. Опитування учнів.
На яких континентах живуть ці тварини?
Які континенти ви ще знаєте?
Який континент і материк найменший?
Який материк найбільший?
5.З яких геометричних фігур складається ваша тварина?
Що таке прямокутник?
Що треба знати, щоб накреслити прямокутник?
Як знайти площу прямокутника?
Вправа з «Learning Apps»
(«Площа.Перший мільйон.», Оксана Свіфт, 4 завдання).
Самостійно, обчисліть площу прямокутника на особистих стікерах?
Взаємоперевірка з сусідом після кожного завдання.
Поміняйтеся листками, перевірте роботу вашого сусіда і оцініть результат за рівнями (початковий, середній, достатній, високий).
6. Робота з текстом на картках про цікаві факти вашої тварини.
Діти читають по команді вчителя одну хвилину.
Рахують кількість прочитаних слів.
Кількість слів оголошують за бажанням.
Переказують прочитану інформацію.
Складіть суму чисел прочитаних слів всіх учасників групи.
З яких розрядів складається ваше число?
7. Вправа з Lego.
Вчитель називає число, а діти показують за кольорами та кількістю цеглинок це число.
( Червоний-одиниці, зелений-десятки, жовтий-сотні, помаранчевий-одиниці тисяч, блакитний-десятки тисяч, синій-сотні тисяч).
(4, 43, 435, 4 357, 43 572, 435 729, 1 435 729).
(Недостатню цеглинку в останньому числі діти показують будь-яким предметом).
8.Які слова допомагають описати ваших тварин?
Що таке прикметник?
Підберіть за дві хвилини якомога більше прикметників до іменника-назви вашої тварини.
Вчитель зачитує прикметники і підбиває підсумки.
Переможці отримують високий рівень оцінювання.
9. Сучасна руханка «Заєць».
10. Задача.
Робота в групах.
Скласти за малюнками та коротким записом задачу.
Презентувати виконану роботу.
11. Гра «Тварини».
Коли вчитель озвучує слово «Жираф»-учні піднімають руки вгору.
Коли вчитель озвучує слово «Кенгуру»-учні наполовину присідають.
Коли вчитель озвучує слово «Пінгвін»-учні повністю присідають.
Коли вчитель озвучує слово «Тварини»-виконують танцювальні вправи.
12. Бесіда про червону книгу та рідкісних тварин.
Перегляд відео про Червону книгу тварин України.
13. Практична робота.
На листках придумати влучне гасло та символ-знак про збереження тварин. Намалювати і підписати.
14.Підсумок уроку.
Подарунки для дітей і гості.