конспект заняття для дітей ІІмолодшої групи "Золота рибка".
Тема: Подорож із Золотою рибкою.
Мета: ознайомлювати дітей з властивостями води,з правилами поведінки під час гри з водою. Формувати уявлення про мешканців річки . Розвивати товариськість, бажання допомогти одне одному, виховувати дисциплінованість , охайність під час гри з водою.
Матеріал : рибка, жабеня , тазик з водою, серветки.
Хід заняття.
Вихователь: Сьогодні ми з вами познайомимося з мешканцями річки .А подорожувати ми будемо із Золотою рибкою .Давайте покличемо її. «Золота рибка». А ось і вона. Привітаємось з нею.
Золота рибка : «Доброго ранку !Я рада вас бачити .Сьогодні я вас познайомлю з водою , навчу вас вітатися з водичкою.
Вправа «Здрастуй , водичко».
1.Діти торкаються почергово пальчиками однієї , а потім іншої руки , а потім всіма пальцями одночасно.
2.Діти легко торкаються поверхні води тильною та зворотною стороною руки.
3.Діти намагаються захопити жменями воду.
4.Діти пропускають воду між пальцями і між долонями.
Вихователь :Ви чуєте ці звуки? («кВа-ква-ква!) Здається хтось завітав до річки .Хто це ? Так , це маленьке жабенятко , Воно теж мешкає у річці , любить гратися з рибкою.
Вправа «Жабенятка».
«Жабка квакає»-діти стискають пальці рук на поверхні води і звуконаслідують жабку.
«Жабка стрибає» -з*єднаними пальчиками торкаються поверхні води.
«Жабка плаває» -діти розчепірюють пальці та погладжують воду (вперед – назад).
«Жабка грає в схованки» -діти занурюють ручки на дно тазка , а згодом витягають їхна поверхню .
Золота рибка :А зараз я навчу вас робити дощик. Для цього потрібно занурити руки у воду , витянути і трясти ними над водою .Ось який рясний дощик. Діти , вам сподобалось сьогодні подорожувати по дні річки ? А з ким ми сьогодні познайомились ? На все добре , малята , мені час повертатися до своїх друзів. До побачення !