Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

30 жовтня 2023 о 23:34
4 0

Є питання! Чи буде колись англійська мова в нашій країні міжнародною?

Шановні колеги! Цьогоріч і президент нашої країни Володимир Зеленський, і прем'єр-міністр Денис Шмигаль проголосили, що англійська мова буде мати статус міжнародної в нашій країні.Начебто, навіть і відповідні документи розробляються. Тільки стане англійська мова міжнародною, якщо у нас залишиться такий поділ на групи як зараз.

Кілька років тому в мою загальноосвітню школу перейшов хлопець зі спеціалізованої школи з поглибленим вивченням англійської мови. Коли я його попитала на при кінці року чи сподобалось йому в нашій школі, то він відповів, що дуже, тільки він був здивований, чому я одна викладала для всього класу англійську мову. Як з'ясувалось, в попередньому класі було 25 учнів і клас поділявся на три (!) групи. В його теперішньому класі теж було 25 учнів, але вчителька була одна — я.

На мою думку, безглузде рішення, яке йде ще з часів Радянського Союзу, треба негайно анулювати. Я розумію, що економія коштів на вчителях та учнях — це наше все. Як можна якісно навчити іноземної мови 27 учнів за 45 хвилин, маючи 2 години на тиждень? Це, навіть, і 2-х хвилин на кожного учня немає на уроці.

Отже, перш ніж заявляти, що в нашій країні англійська мова стане міжнародною, треба зробити так, щоб вона була доступною для навчання і перше, що потрібно зробити — це прибрати цей ганебний розподіл на групи в загальноосвітніх школах — якщо в класі 27 учнів, то клас на підгрупи не ділиться.

А ви якої думки, шановні колеги?