Опубліковано 1 квітня 2022 о 19:42
6 0

Гурпа 117 ПМЕ відкритий урок

«Погоджено»

Старший майстер

______________В.П. Хомюк

План

відкритого уроку виробничого навчання

Група № 117 «15» листопада 2021р.

Тема уроку 15Виконання слюсарних робіт

Підтема №1Виготовлення базової поверхні заготовки з квадратним бойком під молоток 400 г

Мета уроку:

  • вдосконалити та систематизувати вміння при виконанні робіт просторової, обпилювання заготовки; формування навичок при виконання складних виробничих завдань;

  • розвивати в здобувачів освіти пізнавальну активність, технічне мислення, просторову уяву, увагу, відповідальність за виконану роботу;

  • виховувати вміння дотримання правил безпечних умов праці; бережливе ставлення до матеріалів, інструментів.

Методична мета: формування в здобувачів освіти самостійності та відповідальність при виконання виробничих завдань

Тип уроку: урок вдосконалення вмінь та формування складних навичок

Вид уроку: вправи, виконання індивідуальних робіт

Дидактичне забезпечення: плакати,інструкційно-технологічні картки, креслення деталі, презентація, картки-завдання.

Матеріально-технічне забезпечення: заготовки, слюсарні лещата, рисувалки, лінійки, штангенциркуль, кернери, циркулі, напилки, щітка, розчин мідного купоросу.

Хід уроку

  1. Організайна частина 800 – 805

  • перевірка наявності учнів та готовності до уроку

  1. Вступний інструктаж 805 – 850

  1. Актуалізація знань:

  • повідомлення теми програми та уроку;

  • ознайомлення здобувачів освіти з задачами уроку;

Перевірка опорних знань, умінь, навиків здобувачів освіти, необхідних їм для подальшої роботи на уроці.

1.Письмове опитування здобувачівосвіти за допомогою карток-завдань.

Картка – завдання №1

  1. Які інструменти застосовують для ручного різання металу?

  2. Який з інструментів: зубило, крейцмейсельчиканавковийкрейцмейсель треба вибрати, щобвиконатизрубуванняповерхневого шару металлу?

  3. Побудувати з допомогою лінійки і циркуля кут 60° і розділити його навпіл.

Картка – завдання №2

  1. Для чого служить розмічальний штангенциркуль?

  2. Який з інструментів: зубило, крейцмейсель чи канавковий крейцмейсель треба вибрати, щоб виконати вирубування вузьких канавок?

  3. Побудуватирозверткузрізаного конуса, зображеного на малюнку

Картка завдання №3

  1. Для чого служить рисувалка?

  2. Які з інструментів для розмічання [ а) рисувалка, б) вимірювальна лінійка, в) кернер, г) розмічальний циркуль, д) кутник, е) штангенциркуль] необхідно вибрати для виконання нанесення розміточних рисок?

  3. Побудувати розвертку зрізаної піраміди, зображеної на малюнку

Картка – завдання №4

  1. Для чого служить кернер?

Відповідь: Кернер – слюсарний інструмент для нанесення заглиблень на попередньо розмічених лініях.

  1. Якийізпереліченихінструментів [ а) слюсарний циркуль точний, б) пружинний; в) зівставнимиголками; г) з лінзою ] забезпечитьнайбільшшвидкевстановленняніжок на заданий розмір?

  2. Побудувати спряження двох рисок, розташованих під кутом 45°.

2. Усне фронтальне опитування.

  1. Що називається розмічанням?У чому полягає?

Відповідь:

Розмічанням називається операція нанесення на оброблювану заготовку розмічальних ліній, що визначають контури майбутньої деталі чи місця, які потрібно обробляти.

Площинне розмічання, що виконується на поверхнях плоских деталей, на штабовому і листовому матеріалі, полягає у нанесенні на заготовку контурних, паралельних і перпендикулярних ліній, кіл, дуг, кутів, осьових ліній, різноманітних геометричних фігур за заданим розміром чи контурів різних отворів за шаблонами.

  1. Які ви знаєте інструменти для площинного розмічання?

Відповідь:

Рисувалки, кернери, слюсарні циркулі, штангенциркулі, лінійки, розміточні молотки.

  1. Для чого служить рисувалка? З якого матеріалу виготовляється?

Відповідь:

Рисувалки служать для нанесення ліній на розмічувану поверхню за допомогою лінійки, кутника чи шаблона. Виготовляють рисувалки з інструментальної сталі У10 або У12.

  1. Для чого служить кернер?

Відповідь:

Кернер – слюсарний інструмент для нанесення заглиблень на попередньо розмічених лініях та центрів кіл.

  1. Призначення слюсарного циркуля??

Відповідь:

Циркулівикористовуютьдля розмічання кіл і дуг, ділення відрізків та кіл, а також для геометричних побудов. Циркулями користуються і для перенесення розмірів з вимірювальних лінійок на деталь.

  1. Застосування штангенциркуля?

Відповідь:

Штангенциркулі застосовують для вимірювання зовнішніх і внутрішніх діаметрів, довжини, товщини, глибини.

  1. Що таке накернювання розмічальних ліній?

Відповідь:

Керном називається заглиблення, утворене внаслідок вістря кернера при ударі на ньому молотком.

  1. Прийоми контролю обпиляної поверхні?

Відповідь:

Для контролю обпиляних поверхонь застосовують перевірні лінійки (на просвіт), штангенциркулі (на паралельність), кутники (на перпендикулярність).

  1. Викладання навчального матеріалу

(пояснення проходитиме у формі бесіди з демонстрацією виконання робіт)

1)оголошення теми: «Виготовлення слюсарного інструменту (заготовка з квадратним бойком 400г)».

План

  1. Безпека праці під час виконання робіт.

  2. Перевірка поковки по кресленню.

  3. Обпилювання квадратної частини заготовки начорно.

Ми будемо виконувати обпилювання заготовки під молоток

У нас є креслення, інструкційно-технологічна картка, презентація, які будуть допомагати нам в нашій роботі.

2) демонстрація прийомів трудової діяльності: виконання вправ обпилюванні базової поверхні заготовки під молоток майстром в/н та відпрацювання прийомів кількома здобувачами освіти

3) розв’язання проблемних ситуацій, що виникли під час виробничого процесу:

1. Під час обпилювання на базовій поверхні виявили раковину. Як усунути дану проблему?

Відповідь:Якщо цей дефект неможливо ліквідувати за рахунок довжини заготовки, тоді заварити та відшліфувати.

2.Виявлено, що напилок, яким ми працюємо ковзає по заготовці? Як вийти з даної ситуації?

Відповідь:необхідно виконати очищення його від металевих ошурок, якими він можливо забився, спеціальною кордовою щіткою, одна сторона якої (дротяна) служить для видалення частинок металу, що застрягли у западинах насічки, інші (щетинна) — для завершення очищення. Переміщують щітки вздовж насічки.

4) Повторення правил охорони праці під часвиконання слюсарних робіт

(з використання методи «Пинг-понг»)

  1. Які вимоги до розмічального інструменту?

Відповідь:

У кернера і розміточному молотку не має бути наклепу, рукоятка молотка має бути закріплена металевим клином.

  1. Яких вимог необхідно дотримуватись при виконанні слюсарних робіт?

Відповідь:

При виконанні слюсарних робіт необхідно:

  • дотримуватись технологічної дисципліни;

  • дбайливо ставитись до устаткування, інструменту, пристроїв, металів, спецодягу та інших засобів індивідуального захисту;

  • утримувати в чистоті робоче місце.

  1. Відчогозалежить правильністьвиконання операції обпилювання ?

Відповідь:

Правильність виконання операції обпилювання залежить від правильного закріплення заготовки лещатах, правильного положення (корпуса, ніг і рук) й раціональних робочих рухів у процесі обпилювання.

  1. Що потрібно виконувати для запобігання травмуванню і виникненню травмо небезпечних ситуацій?

Відповідь:

Щоб запобігти травмуванню і виникненню травмонебезпечних ситуацій, дотримуватись таких вимог:

  • працювати на справному устаткуванні, справними інструментами;

  • при виявленні несправностей повідомити безпосередньо майстра виробничого навчання або ліквідувати їх власноруч, якщо це входить в обов’язки;

  • не користуватись відкритим вогнем;

  • дотримуватисьвимогособистоїгігієни.

4. Поточний інструктаж (900 - 1325).

  • Видача завдань для самостійної роботи здобувачів освіти:

Зобувачів освіти виконують роботи з обпилювання паралельних сторін заготовок відповідно до інструкційно-технологічних карток (індивідуальна робота).

  • Розподілздобувачів освітиза робочими місцями.

  • Повідомлення про критерії оцінювання виконуваних робіт.

Цілеспрямований обхід робочих місць здобувачів освіти з метою контролю за дотримувань правил:

а) безпеки праці; 900 – 950

б) організації робочого місця; 1000 – 1050

в) технології виконання робіт; 1100 – 1150

Обід: з 1200 – 1300.

г) спостереження за роботою здобувачів освіти, надання їм практичної допомоги, виправлення помилок.

д) виконання учнями самоконтролю 1300 - 1350

Прийом майстром виконаних робіт. 1400 - 1430

  1. Заключний інструктаж (1430-1450):

  • аналіз діяльності учнів у процесі всього уроку;

  • оцінка роботи учнів, її об’єктивне обґрунтування;

  • аналіз причин помилок учнів та способи їх усунення;

  • повідомлення та обґрунтування оцінок.

Повідомлення домашнього завдання: М.І. Макієнко «Загальний курс слюсарної справи», стор. 105 – 122

Анатолій Попов; Тетяна Пахар ; Олександр Паржницький; Ганна Шулепіна«Основи слюсарної справи»,стор 28-35

Всього: 6годин

Майстер виробничого навчання Р.А. Гумінський

0300erjp-f0a8-268x246.png0300erjt-9cf3-234x247.png

0300erjw-a40f-223x276.png0300erk2-be49-275x271.png

0300erk5-e2d0-435x206.png0300erk9-adac-435x206.png0300erkc-291c-369x276.png