Дякую усім, хто спостерігає за моїм блогом!!!
Сьогодні ми попрацюємо над цікавою темою, яка називається "Правила ведення конструктивної дискусії". Але для початку нам необхідно пригадати, що таке дискусія, визначити її ціль та характерні особливості.
Дискусія - вид спілкування, цілеспрямований, логічний, усний обмін фактами і думками людей, які приймають участь в обговоренні.
Основними цілями дискусії, по суті, є, з одного боку, отримання знань, а з іншого - вирішення проблеми.


Дискусія являє собою акт безпосередньої комунікації в офіційно-діловій сфері, що здійснюється за допомогою вербальних і невербальних засобів.

Конструктивну дискусію відрізняють характерні особливості:
диференційований підхід до предмета обговорення з урахуванням комунікативної мети і особливостей партнерів в інтересах доступного та переконливого викладу позицій сторін;
швидкість реагування на висловлювання партнерів;
критична оцінка думок і пропозицій партнерів;
аналітичний підхід до обліку та оцінки суб'єктивних і об'єктивних факторів;
відчуття власної значущості і підвищення компетентності партнерів у результаті критичного розбору інших точок зору з даної проблеми;
відчуття причетності і відповідальності у вирішенні проблем.
Структура конструктивної дискусії

Існують наступні рекомендації щодо ведення конструктивної дискусії:
1) слід заздалегідь складати план виступу, відпрацьовувати найбільш важливі формулювання;
2) необхідно застосовувати принцип періодичного впливу на співрозмовника в ході дискусії: несприятливі моменти і факти чергувати з сприятливими, на початку і в кінці говорити про позитивні фактах;
3) слід уникати присутності сторонніх, незацікавлених осіб;
4) в будь-якій ситуації потрібно бути ввічливим, проявляти бездоганний смак;
5) необхідно полегшувати співрозмовнику позитивну відповідь;
6) слід уникати питань, на які співрозмовник може відповісти "ні";
7) потрібно детально пояснювати свою позицію, якщо співрозмовник з нею не погоджується;
8) не слід відволікатися від предмета обговорення і уникати попутних відступів, виражатися переконливо і в оптимістичній манері.

ПРАВИЛА ВЕДЕННЯ ДИСКУСІЇ
Істина не належить Вам, як не належить нікому.
Не кажіть «Ви не праві», а тільки - «Я з Вами не згоден».
У Вас є право на власну думку, але немає права на факти.
Необхідно спиратися на надійну фактичну базу.
Бажано на початку виступу уточнити аргумент дискутанта, який Ви хочете заперечити.
Обговорюючи тему «А», не починайте дискусію на тему «Б».
Формулюйте тезу на початку і / або в кінці Вашого виступу.
Не можна перетворювати репліку в доповідь: якщо Ви не можете розвинути аргумент протягом трьох хвилин, то з Вашими аргументами щось не так.
Якщо Ваш аргумент здається Вам занадто простим і наївним, не соромтеся - якраз наївні аргументи часто виявляються продуктивними.
Не залишайте без уваги жодного виступу учасників: раптом саме в ньому, навіть в «банальному» і «дивному», міститься щось цінне для загального ходу дискусії.
Говоріть зараз, тут, а не потім, в коридорі.
Кожен має право на мовчання.
