Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

28 грудня 2023 об 11:57
0 0

Директор і газета

Уточнимо: директор школи і шкільна ж таки газета. Є про що поговорити? Зараз побачимо. Але формат буде досить несподіваний: Інтернет-екскурсія. Поїхали?

Долинська

Про газету тут ми визначились досить очікувано.

До речі, от ще про газету і НУШ – вже не з директорського, а з загального вчительського форуму.

Дрогобич

А тут результат такої розмови був дещо неочікуваний, а може й просто вражаючий. Для тих, хто лінується ходити на посилання, я його покажу:

0501sgpn-80d0-529x463.png

Ні, діло не в тому, що результат стовідсотковий. Ви уважніше погляньте: лише один голос. Ну, звісно, ініціатора голосування. А форум – це ж близько трьох сотень учасників – промовчав. Сказати чесно, саме тут і виникла ідея подивитись, а як в інших директорських спільнотах ставляться до газети?

UA

Це сторінка і питання з газетою не обговорювалось. Втім це дотепер, а можна ж цю тему започаткувати? Так і зробили. На цій сторінці є розділ Згадки і ці пости йдуть в смужку, то може хтось зацікавиться.

0501sgx5-9774-686x257.png

А за два дні мене вже тут і забанили. Ну щоб не заважав дурними запитаннями.

Всеукраїнський

Це приватна група, в яку мене не взяли. Відтак нічого сказати про ставлення форуму до питання не можна.

Керівники

Тут про газету дещо є. Щоправда, не зовсім в тему, бо ж не та газета, не шкільна – галузева. І це погано. Але є добра новина, бо пост від моєї ФБ-знайомої, то от вже і спільний інтерес виявився.

Україна

І тут є про газети. Хоч не ті, що нас цікавлять. Але ж є люди, які тему якось чіпляють? Встановимо творчий зв’язок.

Черкаси

Ні, тут теж нема про газету. І написати нічого не можна, бо і сюди мене не прийняли. Ні, формально так, але…

0501sgpq-9100-529x443.png

За два дні нічого не змінилось. Мабуть, не до тих форумів?

Далі буде

Ні, не продовження екскурсії, вона вже завершена. Далі будуть практичні вправи, домашнє завдання, а ви як хотіли? Навчаємось протягом життя.

  • 1. Для початку треба пройтись ще раз по всіх посиланнях, додатись до тих клубів, подивитись, що там і про що, а головне – про все це подумати. Так, це навчання в найкращому форматі саме для дорослих: на конкретних прикладах з досвіду колег. Термін виконання не обмежений – це ж дистанційка, обирайте зручний режим, куди нам поспішати?

  • 2. Далі треба залучити до читання своїх колег – краще двох-трьох. Ще краще, як серед них буде директор закладу освіти. Обговорити проміж себе побачене в тих форумах. І це теж навчання. Бо без обговорення, без осмислення побаченого ефективність суттєво нижча. Не знаєте, з ким поговорити? Див. п.1. Так, ви ж тепер член таких потужних спільнот – пишіть в форуми, вам обов’язково відповість хтось досвідчений і готовий до спілкування. А то напишіть комент прямо при цьому тексті. А то в приват автору пишіть. Головне не зупинятись на перших враженнях, висловлювати сумніви, вдосконалювати критичні формулювання. І це вже не навчання, це вже розвиток в результаті навчання. І особистий, і конкретного закладу освіти – вашого – і галузі. Ну і країни, а як же, ми ж в школі її майбутнє формуємо і якась його частка залежить від кожного з нас особисто.

  • 3. Нарешті треба запустити власний Клуб директорів – міста, ОТГ, можна району – що вам ближче. І там поставити на обговорення перше питання: про шкільну газету. Як же їх краще запускати – спочатку в кожній школі, а потім вже в місті чи навпаки? Тобто спочатку міську чи районну, а далі вже переходити в конкретні заклади освіти?
    Де запускати? Та на власній сторінці, своєї школи. А запустити – це просто зробити відповідну нову групу і запросити колег, рівно п'ять хвилин роботи. Чи й сторінку, як її ще нема. Рішення місцевої ради чи листа з Міністерства не треба. Є бажання, то зреалізуйте його. Ні, як нема, то, звісно, тут вже нічого не зробиш.
    І це теж навчання. Практика. Критерій істини, як вважають філософи.

І як все це відбудете (а може і не все), то розкажете потім про свій досвід. Ви ж читали, дивились, скористались здобутками згаданих Клубів – то за вами боржок, треба повертати його колегам, в яких ви навчались протягом цього заходу.

30.12 ми мали тут 58 переглядів і жодної відповіді. Втім, одна з колег таки відгукнулась і тоді я замінив картинку при цьому тексті. Як саме не скажу, але хто бачив, знає, чому. Ну а на 127 переглядах процес зупинився. Без жодних реакцій з боку читачів.

Читайте також: