День заснування держави в Японії відзначають щорічно 11 лютого. Це національне японське свято відзначають з 1966 року, з метою збереження пам’яті про заснування держави та виховування любові до країни.
День заснування держави присвячений історичній події сходження на трон першого японського монарха, легендарного імператора Дзімму, та створенням ним династичної держави Японія.

В цей день члени імператорської сім’ї вітають японців, але гучних святкувань та масштабних заходів з нагоди цього дня в країні не проводять. Крім того, скасування цього свята активно вимагають ліві політичні сили Японії.