10 квітня відзначається День звільнення Одеси від нацистських загарбників. У цей день в 1944 році в ході Одеської операції війська 3-го Українського фронту за сприяння Чорноморського флоту звільнили місто від німецько-фашистських загарбників.
10 квітня — особлива дата для кожного одесита. Саме в цей день 1944 року місто було повністю звільнено від німецько-нацистських окупантів.
10 квітня — не тільки день вшанування визволителів міста від нацистської орди, ця дата давно уже стала одним із символів Одеси, мешканці якої відомі не лише своєю гостинністю, гумором та дружнім ставлення до будь-якої нації, але й волелюбністю, мужністю, готовністю пожертвувати всім заради свободи свого міста, своєї землі.
