23 січня за православним календарем шанують пам’ять святителя Григорія, який був єпископом Ніським. Народився Григорій у сім’ї християн, його братом був Василь Великий, а сестрою – преподобна Макріна. Після смерті батька Григорій разом із сім’єю переїхав у Кесарію Каппадокійську. Тут юнак здобув освіту у нехристиянській школі, самостійно вивчав філософію, згодом став учителем.
Великою втратою для Григорія стала смерть дружини Феосевії. Після цього він пішов до понтійського монастиря, яким керував його брат. Через деякий час саме Василь попрохав Григорія стати єпископом міста Ніси, на що отримав згоду. У часи перебування єпископом імператор Валент звинуватив святителя у надмірних витратах церковних коштів та хотів ув’язнити його. Григорію вдалося уникнути арешту, три роки він переховувався. Після смерті кесаря Григорій повернувся у Ніси. Інформації про смерть святителя не збереглося.