День екологічної освіти святкується 14 жовтня, починаючи з 1991 року.
ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ ДНЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ ОСВІТИ
14 жовтня – це офіційна дата цього дня, але в деяких організаціях його святкують 26 січня та 12 травня.
Питання щодо охорони довкілля було розглянуто ще у 1972 році на Стокгольмській конференції. Тоді й була прийнята рекомендація щодо створення міжнародної програми з екологічної освіти у рамках захисту довкілля. Також була проведена ще одна конференція ООН в 1992 році у Ріо-де-Жанейро. Учасники дійшли таких рішень:
Усі природні ресурси потрібно зберегти для майбутніх поколінь.
У підростаючого покоління потрібно формувати екологічну культуру.
Людина несе відповідальність за збереження довкілля.
Проведені конференції визначили способи впровадження екологічної освіти. Однопредметна модель передбачає введення окремого предмету – екологія. Багатопредметна – це коли усі предмети інтегруються з екологією. Також пропонується змішаний спосіб викладання, що поєднує два попередні.