Опубліковано 20 лютого 2022 о 16:41
1 0

Декілька віршів з блокнота,написані в лютому 2014

***

Боже, Україну бережи! –

Моляться жінки і діти,

Поки їх чоловіки й батьки

Боряться за волю і свободу.

Україно, стійко стій, борися.

Віримо у перемогу ми.

Твої діти міцно вірять в краще

У любов, у вірність, у добро.

***

Скоро почнеться посівна,

бо прийшла на землю весна.

Тільки чим ми засієм поля:

може кістьми людей,

може слізьми дітей,

кровю зверху полиєм,

тілом своїм прикриєм.

ой ні, думку я прожену

В бога миру прошу.

ми не хочем війни,

гулу куль і гармат,

неба чорного вдень

і розритих окоп…

хочем миру й добра,

хочем сонця й тепла!

хай живе й процвіта – Україна моя,

Богом данна одна –Батьківщина квітуча моя!

***

Вітер дерева хилить

Вони піддаються йому

Я ж бо тобі не піддамся

Ти лихоліття людське.

Не буде з ока падати сльозина,

Бо дощ – це добре є і зле.

Після дощу усе зростає,

Під час дощу хворіє все.

Так плаче матінка – Вкраїна.

Кричить у рупори гучні.

Ніхто не чує – влади хоче.

І дре її на дрібнії шматки.

Оті, про кого матінка найбільше дбає,

Оті, що балувала їх

Подерли, роздерли на дві частини

Її рідненьку матінку свою.

***

Курличуть журавлі у небі,

кудись у даль вони зникають

І тільки спомин безневиний

вони у серці залишають…

  • А де взялися ці птахи,

зима навколо же лютує?

- А це, синочку, не птахи.

«небесна сотня» відлітає.

Була людина і не має.

жила, боролась, прагнула чогось.

В одну хвилину чорную для себе

її життя хтось відбере.

Курличуть журавлі у небі,

Летять туди, де воротя нема.

Та в душах наших ви із нами,

бо ви – свобода! воля! ви – життя!

***

Малий Юрко не спить.

під ковдрою бурмоче.

Це завтра він на свято йде

і віршика напамять вивчить хоче.

Матуся тихо підійшла,

синочка свого обняла.

- ох ти дитино, моє ти щастя,

треба вже спати – рано ж вставати.

Синочок радіє, що має він маму

тато ж героєм став.

Він за країну,свою україну

Руки на грудях склав.

-я виросту, мамо, і буду, як тато

Тебе захищати і берегти.

а поки що мушу вірша я знати,

щоби всі знали – мій батько ГЕРОЙ…

Завтра на святі – Юрко розкаже,

як його серце ниє й болить,

тихо сльоза по щоці залоскоче

За Україну, за мир на землі.

***

У цей важкий для України час,

Коли ми знов повстали за свободу,

В душі у нас заговорив Тарас

Своїм кобзарським і пророчим словом.

Страждала і страждає Україна

Та слово кобзаря всіх підніма

І додає нам українцям сили

Боротись за красиве і щасливе майбуття.