
💦ЧИСТИЙ ЧЕТВЕР💧
Страсний тиждень продовжується. Три дні вся родина трудилася: прибирала, прала, готувала. І ось настав Чистий четвер - найважливіший і найособливіший день усього тижня. Недарма кажуть: з четверга «свята надходять».
Прокинутись треба до сходу сонця. У Чистий четвер усі вставали дуже рано - ще до того, як сонечко вставало
з-за обрію. Чому так рано? Бо вранці, на світанку, вода вважалася особливою - цілющою і чистою. Люди вмивалися цією водою, а мами купали в ній діток.
До води клали срібну монетку або гілочку освяченої верби - тієї самої, яку принесли з церкви ще в Вербну неділю. Вірили, що така вода змиває всі хвороби і дає здоров'я на цілий рік. Ось чому цей день і називається Чистим - бо в ньому все очищується: і тіло, і душа.
💦Чистий четвер - день, коли чистота і свято зустрічаються разом. Чиста вода, чиста хата, запашні паски, барвисті писанки і свічка в руках. Великдень уже зовсім поруч - п'ятниця, а потім - ще один день, і настане найрадісніше свято року!
🧁⛪🥚
Полісько Наталія
https://t.me/educationwithloven/97788










