Ми наближаємося до періоду свят: Новий рік, Різдво. Україна вперше відзначатиме ці дні в умовах повномасштабної війни. Отже відзначати, святкувати чи ігнорувати? Багато українців замислюються над питанням, чи доречно святкувати Новий рік в умовах війни, загибелі людей, коли багатьом українським містам загрожує блекаут.
Як українським родинам, роз’єднаним часто війною, а багатьом роз’єднаним війною, на жаль, назавжди, пережити цей період з найменшими втратами для свого емоційного здоров’я?
Як поводитися з дітьми? Чи говорити їм, що цього року все інакше? Як пояснити дітям зміну традицій? Чи дійсно Новий рік пройде так, як його зустрінеш?
У багатьох містах України встановили новорічні ялинки. Деякі ялинки несуть символічний зміст, патріотичний настрій та отримали назву Ялинка-незламності.
Ми, психологи, радимо святкувати Новий рік: це моменти радості, які дають людині стимул боротися надалі. Так уже запрограмований наш мозок. Він постійно потребує і шукає стимулів, і саме радість є найприємнішою й найбажанішою в отриманні емоцією. Нам треба підтримувати себе, дух, настрій для того, щоб бути налаштованими на перемогу, чекати цієї перемоги, підтримувати наших військових.
Святкування не обов’язково має бути гучним. Це може бути тихе святкування, тиха радість, благоговіння - коли в серці спокійно, добре, вдячність за те, що ми зараз можемо зустріти цей Новий рік, вдячність Збройним Силам України. При цьому зробити свято яскравішим допоможе дотримання певних ритуалів, для кожного вони різні: для когось - ялинка, для когось - спекти печиво, для когось - покласти дітям під ялинку подарунок.
Святкування допоможе відчути, що ми живемо, ми живі, незважаючи ні на що. Приготуйте для дітей подарунки. Наші діти заслужили на радість та позитивні емоції. Щоб потурбуватися про своїх дітей, важливо потурбуватися і про себе, бути самому у більш-менш піднесеному стані, наскільки це можливо. Подбайте і про близьких для вас людей. Зараз скрутні часи, тому можна зробити подарунки своїми руками, тому що ми обираємо пріоритетніше для нас - підтримати воїнів ЗСУ.
Ну а якщо у вас зараз всередині багато болю, переживань та страждань, тоді не примушуйте себе - орієнтуйтесь на власні почуття.
Я хочу побажати всім переможного Нового року. Нехай всі негаразди залишаться у минулому. Бажаю, щоб попереду чекали тільки чудові та радісні події. Також бажаю миру, злагоди, здоров’я, процвітання, кохання, везіння, життєвого комфорту та казкового настрою. І нехай Новий рік буде багатим на бажані подарунки та міцні обійми дорогих людей!