А може причина у тому, що у задачах є конкретні запитання?
Спробувала стару добру методику ТРИЗ, при якій задача містить тільки данні і все. А ось запитання мають поставити учні, після того, як зможуть знайти все, що їм під силу. Спрацювало! Особливо на уроках геометрії.
До речі, якщо комусь цікаво, що воно таке це ТРИЗ - то це теорія розв'язання винахідницьких задач)