Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Труднощі навчання: дискалькулія. Практика та досвід роботи
»
Взяти участь Всі події
Опубліковано 23 квітня 2023 о 17:02
3 0

Чому море назвали Білим...

Вся справа в тому, що близько півроку це море скуто льодами, від яких воно звільняється тільки на початку травня. У центральній частині моря середня товщина льоду становить 30 – 40 сантиметрів, але в найсуворіші зими може досягати і одного метра. Навіть влітку температура води тут трохи більше 10 градусів. Слов’яни називали Біле море ще Студеним, Північним і навіть Спокійним. Велика частина акваторії Білого моря знаходиться за Полярним колом.

Іншої думки дотримувався англійський мандрівник XVII століття Річард Джеймс, який відвідував свого часу Росію. Джеймс стверджував, що море отримало свою назву через білуху – морського ссавця з сімейства нарвалових. Білуха видає гучні своєрідні звуки, звідси і з’явився вислів «ревіти білугою». Як бачимо, мовчазна риба білуга тут абсолютно ні до чого.