Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Літо без стресу: психоемоційна підтримка дітей з ООП у період канікул
»
Взяти участь Всі події
Опубліковано 15 квітня 2023 о 19:46
4 0

Чому Австралію називають материком «Навпаки»?

Країна знаходиться в південній півкулі і літо тут триває з грудня по лютий, а зима — з червня по серпень.

Зоряне небо австралійці бачать зовсім не таким, як жителі північної півкулі. Тут не видно Великої Ведмедиці (Великого Воза) з Полярною зорею, тож орієнтуватися потрібно на південний географічний полюс.

Правильний напрям до нього вказує сузір’я Південний Хрест.

Крім того, всі зірки тут рухаються справа наліво. У зворотному напрямку — проти годинникової стрілки — в Австралії також рухається сонце небосхилом.

Туристи відзначають: «Справді, разюче бачити Сонце на півночі і спостерігати, як воно йде по небу від правої руки до лівої, абсолютно протилежно тому, що ми бачимо в нас. Для незвичної людини враження протиприродне: здається, ніби Сонце сходить на заході, а заходить на сході».

А ще мешканці Австралії, як і інших країн у Південній півкулі, бачать Місяць «перевернутим», тобто росте він зліва, а спадає праворуч, абсолютно протилежно до того, що ми звикли спостерігати в Україні.

А внаслідок впливу Великої Британії в Австралії введено лівосторонній рух. Відповідно, машини тут праворульні,