Пройшла успішно всі модулі курсу “Цифрові інструменти Google для освіти”. Отримала 3 сертифікати за базовий, середній і поглиблений рівні в сумі на 60 академічних год. Хоч з інструментами Google я вже давно знайома і їх використовую у своїй педагогічній діяльності, та завдяки цим курсам щось нове для себе я все-таки дізналася. Особливо мене зацікавив поглиблений рівень, де мова йшла про роботу з Chomebooks.
Звісно ж, про Chomebooks я знала і раніше, та якось вони не дуже привертали мою увагу.
Коротка довідка для тих, хто про Chomebook чує вперше.
Chromebooks – це ноутбуки, які працюють під керуванням операційної системи Chrome OS (від Google). Вони прості у використанні, швидкі й безпечні. Для їх повноцінної роботи потрібне постійне підключення до Інтернету. Багато різних компаній виробляють Chromebook із різними конфігураціями, розмірами та функціями, наприклад, сенсорними екранами. Навіть якийсь старенький не дуже потужний комп’ютер можна реанімувати за допомогою Chrome OS Flex (версія ОС Chrome, створена для модернізації наявних застарілих ПК і пристроїв Mac без додаткових витрат). Та й середня ціна на ці ноутбуки приємна - від 3000 грн. за б/у техніку до 15000 грн. за новенький девайс (звісно, супер-пупер наворочений Chromebook може обійтися і значно дорожче).
Для знайомства і випробовування цієї техніки я обрала ASUS Chromebook C423.
Відверто кажучи, до Chromebook налаштована я була скептично. Особливо, після низки переглянутих оглядів та перечитаних відгуків. Та все ж таки мені на власному досвіді хотілося пересвідчитися в усіх перевагах чи недоліках цієї техніки, а вже потім робити свої висновки.
Отож, під час першого запуску мого ASUS Chromebook C423, після входу у свій обліковий запис Google та низки простих налаштувань, почалося наше практичне знайомство. Як раз під час курсів вже потрібно було виконувати перші завдання саме за допомогою Chomebook, що дозволило мені швидко адаптуватися до роботи на новенькому пристрої.
Використання Chomebook частково схоже на роботу в браузері Chome в поєднанні з додатками на Android-смартфонах. Це легко, просто та зручно в тому випадку, коли ви зазвичай працюєте і зберігаєте свої дані у “хмарах”, у вас є безперебійний доступ до мережі та вам не потрібно приєднувати багато периферії, бо з цим можуть виникнути складнощі. Також варто врахувати відмінності в розкладці клавіатури: як, наприклад, відсутність клавіш Delete та Caps Lock, перемикання мови за допомогою комбінації Ctrl + Space та інші нюанси.
Переваги використання Chomebooks
Легка ОС, як наслідок - швидке завантаження та регулярне оновлення ноутбука.
Комп’ютер захищений від вірусів та інших форм зловмисного програмного забезпечення.
Ви можете синхронізувати свій обліковий запис Google з будь-яким пристроєм Chromebook і одразу ж отримати доступ до всіх ваших даних, де б ви не були.
На комп'ютерах Chromebook працює комплексна багаторівнева система захисту.
1. Автоматичне оновлення з найновішими виправленнями системи безпеки.
2. Ізольоване програмне середовище. Якщо на Chromebook відкривається заражена сторінка, вона не може вплинути на інші вкладки, додатки чи будь-які елементи системи або комп’ютера.
3. Під час кожного запуску Chromebook виконує перевірку системи під назвою "Завантаження в режимі перевірки". Якщо Chromebook виявляє втручання в систему чи її пошкодження, зазвичай він легко самовідновлюється, повертаючи операційну систему в початковий стан.
4. Шифрування даних. Chromebook шифрує дані, які зберігаються на комп'ютері, за допомогою стійкого до втручання апаратного забезпечення, тому стороннім особам дуже важко отримати доступ до цих файлів.
5. Якщо на Chromebook виникли проблеми, ви можете просто натиснути кнопку чи комбінацію клавіш, щоб запустити режим відновлення та відновити справну версію операційної системи.
Тобто, навіть якщо зловмисникам вдасться обійти один із рівнів, інші продовжуватимуть діяти.
Як на мене, то після короткотривалого знайомства моя думка щодо Chomebooks змінилася на краще. Можливо, я ще не встигла зіткнутись зі значними проблемами у роботі з Chromebook, та загалом мої враження цілком позитивні.
Якщо в майбутньому мова б зайшла про оновлення шкільного парку комп’ютерної техніки, то, можливо, я наважилася б на їх модернізацію за допомогою Chrome OS Flex. Та це передбачало б значну попередню підготовку не тільки техніки, а й учнівського та педагогічного колективу. Хоча поєднання середовища Google Workspace for Education та Chromebook було б ідеальним варіантом для нашої школи, на мою суб’єктивну думку.