Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

8 лютого 16:07

Бесіда з дітьми про повітряних зміїв.

8 лютого святкують День повітряних зміїв. Вони приносять людям радість з 5-го століття і з'явилися спочатку в Китаї. Ще їх називають «літуни» або «кайти» - це найстаріші з відомих літальних апаратів, які на протязі тисячоліть використовувалися людьми з різною метою: задобрювали богів, доставляли повідомлення, підіймали в небо прапори, прогнозували погоду, надсилали радіосигнали. Сучасні повітряні змії використовуються здебільшого задля розваги, як народна традиція та як спорт.

З нагоди цієї дати з дітьми була проведена бесіда: «Чому літає повітряний змій».

Які форми повітряних зміїв вам відомі? - Коли Ви перший раз побачили повітряних зміїв? - Коли виникли повітряні змії ? Сьогодні запустимо повітряного змія, зробленого власними руками. Будемо пишатися витвором рук своїх - Чи злетить змій?

Повітряні змії людству знайому здавна. Багато версій та легенд існує щодо появи повітряних зміїв. Пригадаємо, що легендп – це оповідь, засновна на реальних подіях. Згадаємо одну з них. Спекотне літо. Далека провінція давнього Китаю. На рисовій плантації тяжко працюють селяни. Від пекучого сонця рятує лише широкий солом’яний капелюх. Гарячий вітер інколи намагається капелюха зірвати… Ось капелюх раптово підхопило вітром, селянин встиг лише схопити нитку, якою було скріплено рисові соломинки, але та стала розпускатися, а капелюх все піднімався вище і вище вгору. Нарешті, нитка, яка сшивала рисові соломинки була на капелюсі, зупинила розпускання нитки. Капелюх здригнув, натягнуа нитку та став вириватися з рук. Селянин міцно тримав мотузку, бо від цього залежало життя або смерть. А капелюху дуже хотілося вирватися і полетіти разом з вітром! Диво. Попіднімали голови і сусідні працівники. Всі з цікавістю спостерігали літаючий капелюх і його боротьбу за свободу. Ось так, а можливо трохи інакше було винайдено перший в світі літаючий об’єкт, що важчий за повітря.

Возможно, это зарисовка (4 человека)

Читайте також: