Опубліковано 11 листопада 2024 о 13:11
19 0
7 1 2 2 7

Барвисті спогади про осінь. Наталя Орішко

🍁БАРВИ́СТІ СПОГАДИ ПРО ОСІНЬ🍂

Про осінь сокрове́нні

спогади залИшу...-

В яскравих мальовни́чих

кольорових фото,

У тих, які миті

чарівнÍ‘ закарбува́ли

з прогулянок у парках

під руди́ми клéнами;

І у вірша́х душевних

(із натхненням їх напИшу

на сторінка́х цупки́х

у красивих блокнотах);

І в мріях сонячних,

навіяних вітра́ми,

На вишитих фірáнках

нитка́ми золоче́ними.

Збережу про пóру року

цю прекрасну спо́мин... -

У різнобарвнім ли́сті

поміж книжо́к товстих томÍв,

Котрі читатиму холодними

заснÍженими вечорами;

У ароматі яблук жовтобо́ких

та соковитих груш медо́вих,

В букетах хризантем пожу́хлих пізніх;

У ке́тягах калини для чаЇ‘в,

насолодитись щоб природними

цілю́щими дара́ми.

Занотýю осіннюю врóду золотý... -

На блискучих бруна́тних каштанах,

Жолудях та шипшині,

що, мов пишні кора́лі,

Позвисали з умитих дощами кущÍв;

В зорепадах (їх в скриньку

таємну складу́),

У багряно-червоних вечірніх загрáвах,

Та в піснях старовинних,

котрі з-за небокра́ю

донеслися від довгих

журавлиних ключів...

Пронесу я до осені щиру любов

крізь простір та час,

що біжить безупи́ну.

Хоч була вона вкрай непростою,

повною тривог і протиріч, -

Та захоплюватись нею

буду знову й знов

(адже немає в тім її прови́ни!),

Прони́кнуся нерукотворною красою

усіх її - сумних та радісних - облич...

Ще мить - і зага́сне

казкóвий яскравий вогонь,

загу́биться в серпáнках падоли́сту.

Вже майже розтанув

в прозорих крапли́нах дощу́

слід осені за обрієм, і зник...

Вона торкне́ться наостанок прекрасним

своїм тепло́м моїх долонь,

В дару́нок залиши́вши гороби́нове намисто,

А я - лиш тихе "дякую"

услід їй прошепчу́,

І з радістю чекатиму на неї,

ще кращу та мирну,

уже́ через рік.

Про осінь барви́сті

спогади залИшу...

(Наталя Орішко)