Актуальність теми булінгу зумовлена тим, що це явище надзвичайно поширене в сучасних закладах освіти, а його наслідки, беззаперечно, негативно впливають на самореалізацію особистості. Цю проблему з тих чи тих причин дуже часто замовчують, її не прийнято обговорювати.
Булінг («bullying», від анг. «bully» – хуліган, забіяка, задирака, грубіян, насильник) визначається як утиск, дискримінація, цькування; цей термін 194 означає тривалий процес свідомого жорстокого ставлення (фізичного, психологічного тощо) з боку дитини або групи по відношенню до іншої дитини або інших дітей.
Дуже складно самостійно визначити де, коли і між ким виникне черговий випадок булінгу. Але можна зробити припущення, виявити підґрунтя, основні механізми розвитку, а також його наслідки. Знаючи це можна захистити дітей та зменшити кількість знущань серед учнів.
ГО #НеЦькуй кожного року готують для освітян матеріали для проведення Антибулінгового уроку. Я вже не перший рік беру участь, бо вважаю важливим доносити до здобувачів освіти шляхи вирішення цієї проблеми.
Ви теж можете долучитися)