А зі мною нема зв'язку -
Абонент відсутній в мережі.
Нас везуть у Томськ, під Іркутськ,
У глуху російську безмежність.
В денеерівських таборах
Перевірені, відфільтровані,
Лише з приписами в руках,
Ми - безпаспортні депортовані.
Сотні тисяч, старі й малі,
Посортовані, ізольовані,
Хто ми є на чужій землі,
Примусово евакуйовані?
Полонені? Чи вже раби?
І від чого були ми "звільнені"?
Огорнули крила журби
Всіх, хто вітром війни розвіяні.
Будуть рідні шукати нас.
Та чи знайдуться всі знедолені?
Невідомі місце і час,
Де ми знову стрінемось з волею.
Пережити б добу лиху,
Обійти всі пости і межі...
Ні, зі мною нема зв'язку -
Абонент відсутній в мережі.
Анна Хвост