
30 років Незалежності і 30 кроків поступу гімназії
Літопис гімназії
(Присвячено 30 річниці з Дня народження гімназії)
Історія гімназії розпочинається саме в рік, коли народжувалася нова українська держава.
Перше десятиріччя:
1 вересня 1991 року відповідно до прийнятого рішення виконавчого комітету Дніпродзержинської міської ради народних депутатів №215 від 21.05.1991 р., в стінах закладу вже нового типу – гуманітарна гімназія №39 з художньо-естетичним нахилом, пролунав дзвінок, як символ народження нової української школи. Тому сьогодні ми з гордістю говоримо, що наша гімназія – ровесниця незалежної держави. Ідею щодо реорганізації школи в гімназію, висунула керуюча на той час директорка – Головченко Людмила Олександрівна, людина з реформаторськими поглядами‚ яка вважала, що навчати треба тільки з любов’ю, а мистецтво – це головний вихователь дітей. Гаслом вчителів гімназії стає: «Спочатку любити – потім навчати». З отриманням статусу гімназії почали вводитись нові предметні кабінети, навчально-методичні комплекси та секції художньо-естетичного циклу, які згодом перетворилися на творчі лабораторії як для вчителів, так і для учнів. Створювалися нові програми та підручники, вивчалися традиції класичної гімназії минулого.
У рік заснування гімназії виходить перша газета «ГРОНО», в слові якого кожна буква – це закодовані цінності, якими повинні володіти гімназисти (Гімназія: Розум, Обдарованість, Натхнення – Особистість). У цій назві закладено глибокий зміст: щоб гроно стало духмяним‚ сонце довго пестить кожну ягідку. Не менше праці й ніжності треба педагогам‚ щоб викохати багатоцвіття людських душ. Як садівник вирощує гроно винограду‚ так і вчителі гімназії плекають гроно творчих сил‚ естетичних смаків‚ талантів своїх вихованців.
*1994 рік: Надія Миколаївна Паршукова стає Соросівським стипендіатом.
*1995-1997 роках в рамках волонтерської діяльності Корпусу миру США в Україні викладає англійську мову американський педагог Майкл Везерел.
*Школа культури здоров’я з 1999 року. До загальновідомого гасла «Спочатку любити, потім – навчати» педколектив додав ще одне: «Навчаючи – не зашкодь здоров’ю».
*2000 рік: перемога у Всеукраїнському конкурсі «Творення держави – справа кожного з нас». Випускниці гімназії Можвіло Олені (вчитель Душка Н.Г.), вручає нагороду тодішній Президент України Л. Д. Кучма в Маріїнському палаці).
*2000 рік — зарахування талановитих гімназистів до Науково-дослідницького інституту економетрики та інтелектуальної власності України. Внесення їхніх даних до мережі Інтернету.
Друге десятиріччя:
Гімназія пройшла тернистий шлях від перших проб і помилок до власних доробок, здобутків і досягнень.
*Є активним учасником ярмарків педагогічних ідей, постійним учасником Всеукраїнських виставок «Україна – крок у нове тисячоліття»‚ м. Київ;
*учасник 13 міжнародних виставкок престижних навчальних закладів «Сучасна освіта в Україні»‚ м. Київ;
*учасник Всеукраїнських ярмарків соціальних проєктів‚ послуг та технологій, м. Київ;
*співпраця з кафедрами української мови та літератури Дніпропетровського національного університету‚ музично-педагогічним факультетом та кафедрами української мови і літератури Криворізького педінституту‚ з кафедрою іноземних мов Дніпродзержинського державного технічного університету;
*співпраця з Міжнародним центром Артура Дюранта при Оксфордському університеті, де пройшли стажування і отримали дипломи 7 талановитих гімназистів;
*створення та апробація авторських програм;
*створення авторських підручників та методичних посібників;
*розробка авторських уроків і публікація їх в методичних посібниках;
*апробація в інших навчальних закладах авторських програм:
- з музики (Усенко М.М.)
- з образотворчого мистецтва ( Шишлов В.Ф.)
- з театрального мистецтва (Терейковська С. А.)
- з художньої праці (Якимець В.М.‚ Зінченко В.В.)
*2001р. гімназія долучається до обласного експериментального проекту «Школа культури здоров’я», яким керує заступник директора з науково-методичної роботи Гречихіна Любов Євгенівна;
*2005 р. відкриття педагогічного музею закладу, завідувачем стає професійний краєзнавець, викладач Юрченко Тамара Василівна;
*2006 р. отримано почесне звання «Лідер сучасної освіти» на ІХ Міжнародній виставці «Сучасна освіта в Україні-2006»;
*2009 р. стає учасником Всеукраїнського та обласного експериментів: «Художньо-естетична освіта і виховання учнів загальноосвітніх навчальних закладів у процесі впровадження інтегрованих курсів»; «Формування механізмів трансформації регіональної системи освіти на основі принципів випереджаючої освіти для сталого розвитку»;
*2009 р. на ХІІ Міжнародній виставці «Сучасна освіта в Україні-2009» отримала Срібну медаль;
2010 р. очолює заклад нова директорка – Занєгіна Сніжана Леонідівна, енергійна, смілива, креативна, яка надихнула колектив на нові звершення;
*2010 р. створення євроклубу «Європейська єдність», керівник вчитель історії та суспільствознавчих дисциплін – Пономарьова Наталія Вячеславівна. Мета євроклубу полягає у сприянні розвитку лідерських якостей гімназистів, формуванню активної громадської позиції. Євроклуб «Європейська єдність» стає лідером мережі євроклубів м. Дніпродзержинська та Дніпропетровської області;
*Міжнародна виставка «Сучасні навчальні заклади - 2010» – Срібна медаль;
*2010 р. випускниця гімназії Кріпак Діана з англійської мови отримала 200 балів за результатами ЗНО (вчитель Долгополова Валентина Захарівна).
Третє десятиріччя:
Гімназія продовжує славні традиції своїх попередніх поступів, обирає напрямок за філологічним профілем – іноземна філологія (викладається 4 іноземні мови: німецька, англійська, французька та польська):
*2011 рік, приймає в стінах гімназії консула Польщі Яна Граната з представником Краківського економічного університету в рамках проєкту «Польська осінь в Дніпродзержинську». Мета візиту – підписання угоди про співробітництво. Для поважного гостя екскурсоводи музею провели екскурсія педагогічним музеєм гімназії польською мовою;
*2011 рік: заступник директора з методичної роботи Оксана Анатоліївна Живага відновлює видання шкільної газети “ГРОНО”, оновлюється її зміст та структура;
*2011 рік, перемога у Всеукраїнському конкурсі серед старшокласників України «Чи знаєш ти Європу? Допоможи Європі дізнатися про тебе!», що проводився в рамках проекту «Україна – ЄС», вчитель Пономарьова Наталія Вячеславівна;
*2011-2012 роках, в рамках волонтерської діяльності від Корпусу Миру викладав англійську мову Джефрі Педфрі;
*2012 р., ІІІ Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти - 2012» – Срібна медаль;
*2012 р., директор гімназії Занєгіна Сніжана Леонідівна у м. Краків підписала угоду про співпрацю з ректором Краківського економічного університету Романом Нестроя;
*2012-2013 роках, в рамках волонтерської діяльності від Корпусу Миру викладав англійську мову Кіп Мадуен;
*з 2013 р., участь в обласному експерименті: «Науково-методичні засади впровадження вітчизняної моделі медіа-освіти в навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів»;
*2013 р., І місце за підсумками конкурсу «2000 шкіл», проведеного в рамках національного проєкту «Відкритий світ»;
*2013 рік, перемога команди євроклубу в Міжнародному конкурсі “Аліанте 2013 – Україна” на тему: “Чи обізнані ви з питань міжнародної безпеки та діяльності НАТО?” для учнів загальноосвітніх шкіл та студентів вищих навчальних закладів. Гімназисти здійснили пізнавальну подорож на військові бази в країни-члени НАТО, (керівник євроклубу вчитель історії Пономарьова Наталія Вячеславівна);
*2013 р., у рамках Загальнонаціональної громадської акції отримали почесне звання «Флагман освіти і науки України»;
*2013 – 2018 р.: газета “ГРОНО” отримала державну ліцензію; починає свою роботу гурток журналістики (керівник Полтавець Ельміра Рахманівна), який бере активну участь у щорічному заочному конкурсі комп'ютерного макетування та верстання, що проводиться на базі Дніпропетровського обласного центру науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді. Тричі члени гуртка посідали 1 місце в номінації «Газета», 2 рази - ІІ місце;
*Біблій Маргарита, учениця 11 класу, посіла ІІ місце в Щорічному обласному конкурсі творчості юних журналістів "Юнтелепрес" в номінації "Текст для друкованого ЗМІ" за публіцистичну новелу "Чи легко бути молодим сьогодні?" (керівник Полтавець Е. Р.);
* На Міжнародному конкурсі шкільних медіа (м. Миколаїв) газета "ГРОНО" отримала Диплом лауреата на ХХ Міжнародному конкурсі шкільних медіа у номінації "Кращий ЗМІ за змістом (9-11 класи)."
*На Міжнародному фестивалі-конкурсі дитячо-юнацької журналістики "Прес-весна на Дніпрових схилах" (Київський палац дітей та юнацтва) газета "ГРОНО" отримала Спецпремію в номінації "Шкільна газета" (керівник Полтавець Е. Р.)
*2014 рік: участь команди євроклубу у сесії Європейського Молодіжного Парламенту на тему ”Розвиток громадянського суспільства в Україні та Європі та ініціатива молоді на шляху до європейських перетворень” (керівник євроклубу вчитель історії Пономарьова Наталія Вячеславівна);
*з 2015 року розпочинає роботу студія гімназійного телебачення «TVthirty-nine» (випуск теленовин, створення тематичних відеороликів). Студією керує талановита вчителька музичного мистецтва, педагог-організатор, яка є випускницею нашої школи – Станкевич Наталія Миколаївна. Робота студії шкільного телебачення дала можливість гімназистам розкрити свій творчий потенціал, виявити себе як сценариста, режисера, постановника, ведучого;
*2015 рік - перемога (диплом лауреата І ступеня) у IV Всеукраїнському музейному фестивалі «Музей і діти», (заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель історії Гурська Вікторія Михайлівна, керівник гуртка «Юні музеєзнавці» Юрченко Тамара Василівна);
*2015 рік - VІ Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2015» - Золота медаль;
*2016 рік – учениця гімназії Шишацька Валерія посіла призове місце у Всеукраїнському конкурсі-захисті МАН України з біології (керівник Гречихіна Л. Є.)
2016 рік - впровадження науково-педагогічного проєкту «Інтелект України». Першопроходцем стає досвідчений вчитель початкових класів, «учитель-методист» Кутах Людмила Іванівна, вона ж є регіональним тренером з НПП «Інтелект України»;
*2016 рік - перемога (ІІ місце) в учнівській олімпіаді з української мови та літератури (ІV етап на рівні України). Отримала стипендію Президента України учениця гімназії Шевченко Анастасія (вчитель української мови та літератури, відмінник освіти Душка Наталія Григорівна);
*2016 рік : гімназія приймає гостя з Великобританії – лорда, викладача філософії Бермінгемського університету Річерда Роджера (2016 рік був оголошений роком англійської мови). Учениця гімназії Шевченко Анастасія для гостя провела оглядову екскурсію педагогічним музеєм закладу англійською мовою;
*2016 рік - участь у Восьмому Міжнародному форумі «Інноватика в сучасній освіті», лауреат конкурсу І ступеня;
*з 2017 р. участь у Всеукраїнському експерименті: «Створення системи шкільної медіаосвіти на основі принципів наскрізного навчання»;
*2017 рік: педагогічний музей отримав звання «Зразковий музей»;
*2017 рік: перемога (ІІ місце) на рівні України у Всеукраїнському конкурсі екскурсоводів «Край, в якому я живу». Екскурсія за темою: «Учителю! Вклоняюся доземно перед великим іменем твоїм» (учениця Бочка Олександра). Науковий керівник Юрченко Тамара Василівна, завідувачка педагогічного музею, керівник гуртка «Юні музеєзнавці».
*2017 рік: гімназія розпочинає Всеукраїнський пілотний проєкт «Реалізація інтегрованого підходу в початковій освіті в контексті Концепції Нової української школи», за темою: «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового державного стандарту початкової загальної освіти». Першепроходцями стають молоді, креативні ентузіасти—вчителі початкових класів: Мельник Наталія Валентинівна та Новікова Анна Вячеславівна під чуйним керівництвом заступника директора з навчально-виховної роботи Одинцової Галини Володимирівни. Ці ж вчителі стають регіональними тренерами з впровадження НУШ в закладах освіти;
*2019 рік, Галина Володимирівна Одинцова, заступник директора з навчально-виховної роботи І ступеня, експерт з сертифікації вчителів початкових класів отримала від МОН України відзнаку – нагрудний знак Василя Сухомлинського;
*2019 рік, заклад отримав перемогу – І місце у міському конкурсі «НУШ в дії»;
*2019 рік, вчитель початкових класів, вчитель-експериментатор, Мельник Наталія Валентинівна посіла І місце у другому (обласному) етапі конкурсу «Учитель року»;
*2020 рік, учениця 10-го класу Слабченко Єлизавета стала фіналісткою в програмі FLEX`21-22 (програма обміну майбутніх лідерів (FLEX) – це програма культурного обміну Бюро у справах освіти і культури Державного департаменту США, яка адмініструється в Україні організацією Американські Ради з міжнародної освіти (American Councils) за підтримки Міністерства освіти і науки України), керівник — вчитель англійської мови Левченко Інна Георгіївна;
*2021 рік: новий етап Всеукраїнського пілотного проєкту «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти»;*2021 рік, перемога (ІІІ місце) по Україні в конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН України (секція французька мова), учениця Олійник Ольга, вчитель Артеменко Інна Олександрівна, вчитель французької мови, кандидат філологічних наук.
Сьогодні гімназія розгортає ще одну сторінку славного літопису своєї історії. Попереду – нові свята, нові перемоги, успіхи, досягнення. А нині гімназисти разом з усіма учнями та вчителями гімназії гордо скандують «Віват, гімназіє, віват!»