Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

20 грудня 2023 о 10:28
5 0

20 грудня - День сангрії

День сангрії ( Sangria Day ) відзначається 20 грудня.

Сангрія (ісп. sangría від ісп. sangre — кров) — іспанський слабоалкогольний напій на основі червоного вина з додаванням шматочків плодів, цукру, а також невеликої кількості бренді та сухого лікеру.

Сангрія з'явилася в XIX столітті в південній Іспанії і Португалії. Збирачі фруктів носили з собою бурдюк з червоним вином, розведеним джерельною водою. У той же бурдюк вони здавлювали сік свіжих цитрусових. Така суміш полегшувала роботу під сонцем і освіжала, не приводячи до сильного сп'яніння.

Єдиної думки про те, чому напій став називатися саме «сангрією», не існує. Згідно з однією з легенд, напій придумали селяни в кінці XVII століття в одній з виноробних провінцій Іспанії. Так сталося, що протягом кількох років вони не могли зібрати гарний урожай через посушливу і холодну погоду. Великі землевласники, звинувачуючи у відсутності врожаю самих селян, провели широкомасштабну військову операцію, в результаті якої загинули сотні людей, у тому числі жінки і діти. Зупинити кровопролиття вдалося тільки коли жителі провінції піднесли їм у дар чудовий напій. Це був пунш, приготований з червоного вина, фруктів і цукру. Вражені його смаком, феодали вгамувалися, а селяни в пам'ять про криваву трагедію в Ріосі стали називати вигаданий ними напій «сангрією».

Читайте також: