Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Штучний інтелект у педагогічній діяльності: як ШІ може допомогти в роботі вихователя
»
Взяти участь Всі події
17 лютого 17:29
6 0

17 лютого - День кота в Європі

Святкування Дня кота в Європі прийшло до нас від італійців. Саме в Італії 28 років тому було започатковано це свято на честь вишуканих та надзвичайно непередбачуваних тварин.

Ніхто не стане заперечувати, що коти здатні якимось магічним чином додавати затишку нашим домівкам, допомагають нам розслаблятись та позбавитись від стресу. Ми могли б багато чому у них повчитись, враховуючи сприйняття таких концепцій як час і важливість речей.

КІТ – НЕЗАЛЕЖНА ТА ВІЛЬНА ТВАРИНА

17 лютого уся Європа присвячує день цим домашнім тваринам. Цей день з’явився в історії святкувань завдяки італійській журналістці Клаудії Анжелетті. Оскільки за гороскопом знаком вільних і незалежних є Водолій, то саме лютий був обраний місяцем, коли необхідно святкувати День кота. Нині для святкування дня котів влаштовуються різноманітні ініціативи, серед яких – фотовиставки, конференції, дебати, і, перш за все, збір їжі та коштів для допомоги бездомним пухнастикам.

МАГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ КОТІВ

Італія – одна із основних країн із найбільшою чисельністю бездомних котів (понад 2,5 мільйонів), то й не дивно, що це свято з’явилося саме в цій країні. Коти і справді варті нашої уваги, адже в минулому їх порівнювали із своєрідними провідниками між світом людей та потойбіччям і вважали, що вони володіють магічною силою.

Такі порівняння не є безпідставними, адже коти дійсно можуть відчувати ультразвук, коливання магнітних полів, атмосферний тиск та здатні передбачати події, які людськими органами відчуття сприймаються лише згодом. Звертаючись до історії, можна згадати, що в Єгипті кішка була справжньою богинею – Бастет, дочкою бога сонця Ра. Всіх, хто поранив кота, могли засудити до смерті. То може ми дійсно недооцінюємо наших котиків і варто було б вшановувати їх частіше?

Джерело: https://daytoday.ua/podiya/den-kota-v-yevropi/#google_vignette