Дата проведення__ Група №_____

Тема програми:8 «Стрижка волосся»

Тема уроку : 8.25 «Жіноча стрижка «Класичне каре»».

Мета уроку:формувати знання, уміння і навички про технологічні операції, що застосовуються при виконанні стрижки класичного каре з градуюванням униз;розвиватиувагу, спостережливість, творчий підхід до роботи, естетичний смак, професійне мислення, вміння та навички до самоконтролю та планування своєї діяльності; виховувати любов до обраної професії, удосконалення естетичного смаку, бережливе відношення до обладнання і майна кабінету.

Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.

Дидактичне забезпечення:плакат «Технологічна послідовність виконання стрижка «Класичне каре», журнали « Дзеркало», « YourHair »

Матеріально-технічне забезпечення :компютер, телевізор.

Міжпредметні звязки:матеріалознавство, охорона праці, професійна етика,спеціальне малювання.

Література:підручник Луканова О. В., Федорова Л. В. Технология парикмахерских услуг. – Ростов-на-Дону: Март, 2002. – 309 с Гутыря Л.Г. «Парикмахерское искусство». – Х.: Фолио, 2005. – 464 с http://poradum.com/krasa/doglyad-za-volossyam/strizhka-kare-foto-variantiv-zachiski-kare-i-texnologiya-strizhki.html;

http://ukrainreferat.com/43303-Zhenskaya-strizhka-Klassicheskoe-kare.html


Хід уроку


І.ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Привітання з учнями.

Перевірка наявності учнів та готовності учнів до уроку.

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Слово майстра в/н. На сьогоднішньому уроці ми з вами розглянемо жіночу базову стрижку «Класичне каре».

Але перш ніж ми перейдемо до опрацювання нової теми, давайте пригадаємо з вами вивчений матеріал на попередньому уроці.

Запитання до учнів:

  1. Перелічите технологічні операції при виконанні жіночої стрижки «Паж»?

  2. Назвіть що є спільним між жіночими стрижками «Паж» та «Сессун»?

  3. Які методи обробки пасма ви знаєте?

  4. Яка техніка безпеки при виконанні стрижки?


ІІІ. ФОРМУВАННЯ НОВИХ ЗНАНЬ

Слово майстра в/н. З кожним роком актуальність стрижки каре набирає обертів. Стилісти постійно шукають ідеальні поєднання найтрендовіших та канонічних силуетів, регулярно представляючи безліч варіантів класичної зачіски. Квадратна стрижка відповідає сподіванню модниць всіх часів та народів.

Стрижка отримала таку назву завдяки оригінальній формі, схожу на вид воєнної піхоти, яка вистроєна квадратом. Характерною рисою класичної зачіски є чіткість зрізу навколо обличчя. Спочатку вона була представлена прямим волоссям до плеч. Майже через сотню років ця зачіска має безліч варіацій. Зараз зачіски на основі « Каре» за допомогою різних технологічнихособливостей та різної геометрії здатні підкреслити в жінці найкраще: чуттєві губи, великі очі, гарну лінію вилиць .

Для виконання даної стрижки ми будемо користуватись такими технологічними операціями, як:

  • стрижка на пальцях;

  • окантування;

  • філірування.

Знадобиться такий інструмент:

  • гребінець з хвостиком (шпигулець);

  • комбінований гребінець;

  • прямі ножиці;

  • односторонні філірувальні ножиці.

Пристосування:

  • затискачі;

  • пульвілізатор.

Перукарська білизна:

  • одноразовий комірець;

  • пеньюар;

  • спеціальний одяг для майстра.

Послідовний технологічний процес виконання даної стрижки.

Як ми з вами вже знаємо, що всі стрижки виконуються на чисте вологе волосся.

  1. Розподілити волосяний покров голови на фронтальну та потиличнузони за допомогою основного горизонтального проділу, якийпроходить від вуха до вуха через центр маківки.

  2. Стрижку починаємо виконувати з потиличної зони, а саме з нижньопотиличної зони. Від периферійної лінії на шиї горизонтальнимпроділом відокремлюємо пасмо шириною 1см.зачісуємо його по ростуволосся та з нульовим натяжінням виконуємо прямий зріз заданоїдовжини. ( метод обробки пасма сессун). Це пасмо й буде контрольним (КП) для подальшої стрижки, також воно є окантуванням на шиї. Виконуємо перевірку на якість.

  3. Паралельним горизонтальним проділом відокремлюємо наступнепасмо шириною 1см. зачісуємо по росту волосся та й на КП (метод пасмо на пасмо) й виконуємо прямий зріз орієнтуючись на КП, але зградуюванням униз на 0,5-1,0см. Й так по пас мово стрижемо всю потиличну зону.

  4. Волосся фронтальної зони розподіляємо за допомогою основноговертикального проділу на дві скронево - тем’яні зони. Також потрібнозвертати увагу на природній проділ вашого клієнта, як що він косий, товолосся ФЗ розділяють беручи це до уваги.

  5. Стригти скронево - тем’яні зони починаємо з нижньо - скроневої зони, тобто від периферійної лінії на скроні горизонтальним проділомвідокремлюємо пасмо шириною 1см. та зачісуємо його по ростуволосся та з нульовим на тяжінням орієнтуючись на КП на потилиці виконуємо прямий зріз. Це пасмо й буде контрольним для лівої скронево - тем’яної зони, а токож окантуванням на лівій скроні.Паралельним горизонтальним проділом відокремлюємо наступнепасмо шириною 1см. зачісуємо по росту волосся та на КП й виконуємо прямий зріз з градуюванням у низ на 0,5 – 1,0см. Й так попасмовострижемо всю скронево – тем’яну зону як ліву так й праву. Також виконуємо перевірку на якість.

  6. За бажанням клієнта можемо виконати стрижку чілки. Для створення об’єму виконуємо філірування.

Основна ідея, яку несе в собі базова жіноча стрижка каре – бездоганна симетричність, яка йде від основного вертикального проділу в сторони.


IV. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Запитання до учнів:

1.Чим відрізняється стрижка «Класичне каре » , «Паж» та «Сессун»?

2. За допомогою якого методу обробки пасма виконується ця стрижка?

3. На що потрібно орієнтуватися під час розподілу фронтальної зони на скронево – темянізони?

V.ПІДСУМКИ УРОКУ

Добре, наш урок підійшов до кінця, учні які активно працювали, відповідали на питання та ділилися своїми думками отримують наступні оцінки.

Виставлення оцінок (коментування).

VI.ДОМАШНЕ ЗАВДАННЯ

Підготуватися до наступного уроку, вивчити конспект.

Знайти схему послідовності виконання стрижки «Градуіроване каре».