Інтегроване заняття
(ознайомлення з довкіллям, розвиток мовлення, малювання)
в середній групі на тему: «Посуд»
Програмовий зміст:
Збагачувати словниковий запас дітей назвами посуду, словами, що позначають властивості посуду (дерев'яний, скляний, металевий, глиняний); продовжувати вчити добирати дієслова до іменників, уточнити вживання узагальнюючого слова посуд , його призначення та функції; удосконалювати навички пояснювального та зв'язного мовлення;
Сприяти формуванню дбайливого ставлення до посуду. Продовжувати формувати навички орієнтування в просторі.
Вчити прикрашати тарілочку опишнянським розписом, розташовуючи хвилясті лінії, крапки, листочки, квітку по формі тарілочки;
закріплювати технічні прийоми: прикладання пензля, малювати кінцем пензля хвилясті лінії, патичком ставити крапки;
Розвивати композиційні уміння, окомір, психічні процеси: мислення, пам’ять, увагу, чуття ритму;
Виховувати охайність, уважність, дисциплінованість, цікавість та повагу один до одного.
Попередня робота: читання вірша К. Чуковського «Федорине горе», розглядання різних видів посуду, вивчення матеріалів з якого виготовляється посуд, вивчення слів фізхвилинки.
Методичні прийоми: зразок, показ, пояснення, запитання, бесіда, оцінка.
Роздатковий матеріал: картки із зображенням посуду; фарби: зеленого, жовтого, червоного та синього кольору, тарілка круглої форми, пензлі, тички, підставки під пензлі, склянки з водою, серветки, серветки вологі.
Обладнання: Лист, дерев’яна ложка, чашка, віделка, банка, зображення :ніж, каструля, цукорниця ,
Хід заняття:
Організаційний момент
Стук у двері. Занести письмо. Читання письма.
Скаче сито по полях,
А корито по лугах,
А за ним слідом із двору
Мчить бабусенька Федора:
-Ой, ой. Ой, Побий вас град!
Поверніться всі назад!
Як ви гадаєте, від кого цей лист? Ви впізнали цю бабусю? Яке лихо у неї сталося?
Я Федора, у мене втік весь посуд, він не вірить мені, що я виправилась, Щоб до мене повернувся посуд, треба вам мені допомогти виконати завдання. Допоможемо їй?
Основна частина.
Вихователь: - Перше завдання ви знайдете у себе в куточку кухні.
«Загадки»
Гострі зуби вона має,
Їсти нам допомагає,
Що бере в тарілці — все
Нам до рота донесе. (Виделка)
Закидай в мене продукти,
Наливай в мене води,
Підігрій мене на пічці –
Я обід зварю тобі. (каструля)
Сама не їм,
А всіх годую(ложка)
Щоб підсмажить їжу швидко
Нам потрібна … (сковорідка.)
Буваю глибока, буваю мілка,
Буваю велика, буваю мала,
То борщику ,то кашки повна (тарілка)
Неначе паровоз, гуде,
Шумить, кипить, і пара йде,
Смачний заварює нам чай.
Хто ж він такий? От відгадай.(Чайник)
Вихователь: - Читаємо далі? Друге завдання ви знайдете в куточку чергових. (відповідає той у кого в руках малюнок )
Д/г «Що з цим робити» (картинки: Ніж, каструля, цукорниця )
Що можна робити з ножем? (різати, мити, класти, …)
Що можна робити із цукорницею? (насипати цукор,…)
Що можна робити з кастрюлею? (варити, мішати, мити, берегти…).
Фізхвилинка
Ось такий високий дім,(руки піднімають угору.)
Дах трикутний є на нім, (руки піднімають угору, з’єднуючи пальці)
Вікна відчиняються, (плавно розводять руки в сторони)
Двері замикаються, (з’єднують пальці в замок.)
Із труби іде димок – (повільними коловими рухами піднімають руки)
Непоганий теремок. (руки на поясі, роблять пружинку.) 2 рази.
Вихователь: - Читаємо далі лист. Наступне завдання заховане на столі, де ви п’єте воду. (на підносі стоять чашка, дошка, каструля, банка та карточки посуду.)
М/ г «Який, яка, яке »
Діти стають колом біля столу. Кожній дитині назвати та покласти предмети виготовлені з такого ж матеріалу, що предмет, який показує вихователь. Поділити їх на групи: дерев’яні, металеві, скляні, глиняні.
У мене дошка, вона дерев’яна….
Вихователь: - В письмі написано, є чарівна торбинка. Треба відгадати що всередині.
Д\г «Що в торбинці».
Сидячи на підлозі відгадати, що знаходиться в торбинці. (Тарілочка).
Воно важке? Чому?
Воно може дзвиніти?
Там багато предметів?
Воно мокре?
Воно м’яке? …
Вихователь: А давайте ми намалюємо чисти, красиві тарілочки.
Вихователь демонструє тарілочку.
Повторюємо правила поведінки на занятті з малювання.
Показ малювання.
Пальчикова гімнастика.
Самостійна робота дітей за столами.
Милування тарілочками.
Підсумок заняття
Федора залишила номер телефону, подзвонимо їй? Телефон взяти. запитати, чи повернувся до неї посуд?
Вона дякує вам, та передала в конверті вам наліпки.