Тема. Контрольна робота № 1( тестові завдання).Світ фантазій та мудрості(міфи, легенди, народні перекази, казки)
Мета: перевірити рівень засвоєння знань, сформованості вмінь та навичок із вивчених тем;розвивати уважність,логічне мислення, мовлення; виховувати відповідальність, старанність.
Тип уроку: перевірки та оцінювання досягнення компетентностей
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Оголошення теми й мети уроку. Мотивація навчальної діяльності
ІІІ. Інструктаж щодо виконання завдань контрольної роботи
ІV. Виконання завдань
І варіант
Початковий і середній рівень( 6б.)
1.Бога Сонця звали: а) Перун; б) Сварог; в) Дажбог.
2.Яке стихійне явище описується в легенді «Зоряний віз»? а) потоп; б) посуха; в) ураган.
3. Як перевіряли запорожці пригодність хлопця бути козаком («Прийом у запорожців»)?
а) чи вміє битися; б) чи на коні їздить; в) чи вміє кашу варити.
4. Скільки років жив орел у чоловіка( « Яйце-райце»)? а) 2; б) 3; в)4.
5. Який гостинець принесла Маруся пану (Мудра дівчина»)? а) ворону; б) горобця; в) ластівку.
6. Якого кольору була хата в Оха та його дружина й діти («Ох»)? а) синього; б) зеленого; в) червоного.
Середній рівень( 2б.)
7. Казка – це …
8. Чому пан випробовував Марусю завданнями, які не можна було виконати («Мудра дівчина»)?
Достатній рівень ( 3б.)
9. Увідповідніть назви предметів з назвами творів.
1 орел а) «Мудра дівчина»
2 глечик б) «Прийом у запорожці»
3 каша в) «Яйце-райце»
4 заєць г) «Про Зоряний Віз»
д) «Летючий корабель»
Високий рівень ( 3б.)
10.Написати есе «Чи переважає правда кривду?» ( за казкою « Про правду і кривду »).
Українська література 5 клас
Контрольна робота № 1( тестові завдання)
Світ фантазій та мудрості(міфи, легенди, народні перекази, казки)
ІІ варіант
Початковий рівень( 3б.)
1. У що перетворив військо потвор Білобог («Берегиня»)? а) у скелі; б) на жаб; в) у гниль.
2. Скількох чоловіків устигла напоїти дівчина зі свого глечика («Про зоряний віз»)? а) 5; б) 7; в) 8.
3.Що робили запорожці, коли йшли з косами («Прийом у запорожців»)? а) сіно косили; б) у комиші лежали; в) сіно складали.
4. Що віддав чоловік змії за те, що вона допомогла йому загнати худобу в яйце-райце? а) багатство; б) жінку; в)сина.
5. Кого запрягла Маруся в ґринджоли («Мудра дівчина»)? а) коня; б) вола; в) цапа.
6. Хто утворився з голуба («Ох»)? а) парубок; б) заєць; в) квітка.
Середній рівень( 2б.)
7. Міф – це …
8. Хто в казці «Про правду і кривду» уособлює добро, а хто - зло?
Достатній рівень ( 4б.)
9.Установіть відповідність між героями та творами фольклору.
1 Дочка вдови а) «Як виникли «Карпати»
2 Силун б) «Прийом у запорожці»
3 Дідусь в) «Про Зоряний Віз»
4 Маруся г) «Летючий корабель»
д) «Мудра дівчина»
10.Написати есе «Як праця допомагає людині стати кращою?»( за казкою « Ох»).
V. Підсумок уроку
VІ.Домашнє завдання