Бібліотека вебквестів
Реакція об'єктів при наведенні: Всі об'єкти активні, похитуються при наведенні, а курсор змінюється на вказівний палець
Додано власні фрази, якщо підказка за об'єктом відсутня
Вітаю!
Тебе чекає вражаюча подорож разом із українськими вченими. Ти поринеш у історію розвитоку вітчизняної та світової науки.
Прочитай уважно відомості про вчених, та, заповнюючи пропуки, вводь ключі.
Цей рівень містить 9 інтерактивних об'єктів:
1 вихід.
8 сповіщень з введенням відповіді.
Інтерактивні об’єкти на цьому рівні:
Ти молодець!
Закінчення квесту уже скоро!
Тобі необхідно уважно прочитати відомості про історичних українських вчених та замін пропсків вказати ключ.
Вкажи про чиїх вчених цей вебквест?
Вперед!
Я вірю у тебе !
ГАЛКІН ОЛЕКСАНДР ОЛЕКСАНДРОВИЧ, 1914-1982
Уперше в світі Олександр Олександрович відкрив і дослідив необоротне індукування сильним магнітним полем нових магнітних станів речовини, відкрив нове явище проміжного стану в антиферомагнетику. Уперше в світі дослідив вплив високого тиску на виникнення надпровідності.
Основні напрямки наукових робіт Галкіна О.О. – фізика твердого тіла, фізика низьких температур, надпровідність, радіоспектроскопія
У 1960-1965 роках Галкін О.О. був заступником директора Харківського фізико-технічного інституту низьких температур. Від 1965 року – організатор і перший директор Донецького фізико-технічного інституту.
ВАЛЬТЕР АНТОН КАРЛОВИЧ, 1905-1965
У 1932 році спільно з К.Д.Синельниковим, О.І.Лейпунським і Г.Д.Латишевим уперше в СРСР здійснив розщеплення атомного ядра штучно прискореними частинками.
Один із засновників Харківського Фізико-технічного інституту
Основний напрям наукових досліджень: ядерна фізика і фізика високих енергій, фізика діелектриків і напівпровідників, фізика і техніка вакууму, високих напруг.
У 1932 році спільно з К.Д.Синельниковим, О.І.Лейпунським і Г.Д.Латишевим уперше в СРСР здійснив розщеплення атомного ядра штучно прискореними частинками. Керував і брав безпосередню участь у спорудженні ряду прискорювачів електронів, зокрема електростатичного на 2,5 МеВ (1935–36), лінійного на 1,8 ГеВ (1968), і постановці та проведенні експериментів з фізики ядра та
АВЕНАРІУС МИХАЙЛО ПЕТРОВИЧ, 1835-1895
Працював у Київському університеті
Чималий здобуток у розвиток фізики в Україні зробив професор Київського університету М.П.Авенаріус, засновник першої вітчизняної фізичної школи.
У 1865-1890 роках він завідував кафедрою фізики, започаткував тут наукову роботу, створивши першу в Україні науково-дослідну лабораторію експериментальної фізики, вміло поєднував викладацьку діяльність з науковою.
Досліджував магнітне поле Землі, термоелектричні явища, захоплювався електротехнікою. Вивчав властивості рідин і їх пари при зміні температури і тиску. Найбільший інтерес становлять його дослідження з молекулярної фізики, теплового розширення тіл і критичної температури речовин. М.П.Авенаріус разом зі своїми учнями провів дослідження з визначення критичної температури для деяких речовин, одержавши чимало критичних даних для багатьох речовин, які ввійшли в основний фонд фізичних величин і надовго лишалися незмінними. Наукові дослідження Авенаріуса у галузі термоелектрики, зокрема дослідження залежності термоструму від температури (закон Авенаріуса), а також молекулярної фізики є сучасно значимими.
БАР'ЯХТАР ВІКТОР ГРИГОРОВИЧ, 1930-2020
Хто є автором підручника "Фізика, 9 клас?"
ЦІКАВІ ФАКТИ
üМає звання Герой України за визначні особисті заслуги перед Українською державою у розвитку фізичної науки.
Народився в місті Маріуполь
Український фізик, академік НАН України з 1978 року В.Г.Бар'яхтар був провідним ученим у галузі фізики магнітних явищ, його дослідження охопили майже всі ланки вчення про магнетизм і знайшли визнання у світовій науці. Змістовні дослідження проведені В.Г.Бар'яхтаром з фізики металів, фізики плазми, надпровідності.
Автор і співавтор понад 500 наукових праць, у тому числі 16 монографій з фізики і 5 монографій з проблем Чорнобильської катастрофи.
ГАМОВ ГЕОРГІЙ АНТОНОВИЧ, 1904-1968
Народився в місті ________Одеса____________
Видатний космолог українського походження. З 1934 року жив у США.
Основні напрями наукових досліджень: квантова механіка, ядерна фізика, космологія, біофізика.
Виконав класичну роботу в галузі астрофізики, обчислив модель зірок із термоядерним джерелом енергії, а також дослідив нейтрино, що виникають при спалахах наднових зірок. У 1946-1948 році розробив теорію Великого вибуху, яка в наш час покладена в основу стандартної космологічної моделі, передбачив реліктове випромінювання.
ГОЛЬДМАН ОЛЕКСАНДР ГЕНРІХОВИЧ, 1884-1971
Видатний вчений-фізик, організатор і керівник розвитку фізичної науки в Україні й засновник першого науково фізичного журналу – «Фізичні записки».
Був завідувачем кафедри фізики політехнічного інституту в Києві, займався організацією вищої школи та науково-дослідних установ. Уперше в Україні Гольдман О.Г. проводив дослідження напівпровідників, створив чутливі фотоелементи.
У 1938 році Гольдман був заарештований органами НКВС УРСР. Він категорично заперечував усі звинувачення і, головне, не сказав нічого, що дало б змогу сфабрикувати справу проти інших осіб, як того вимагали слідчі. 20 років був позбавлений можливості займатися наукою. Вертається Олександр Генріхович в інститут 76-річним і очолює новий відділ люмінесценції, який скоро став провідним у дослідженні електролюмінесценції.
Його наукові праці присвячені фізиці діелектриків і напівпровідників, електролюмінесценції, історії фізики.
ГРАБОВСЬКИЙ БОРИС ПАВЛОВИЧ, 1901-1966
Син відомого українського поета-революціонера П.А.Грабовського, що народився у селі Пушкарне, нині Грабовське Сумської області
Зробив більше 60 різноманітних винаходів (малолітражний гелікоптер, трикрилий планер, прилад для орієнтації сліпих, апарат для глухонімих).
Працював у Середній Азії. Борис Павлович запатентував, реалізував на практиці, продемонстрував електронну систему телебачення, за допомогою якої, вперше в світі, здійснив безпровідну передачу .
КОРОЛЬОВ СЕРГІЙ ПАВЛОВИЧ, 1907-1966
Народився у місті Житомир
Український учений у галузі механіки, конструктор ракетно-космічних систем.
З 1933 року починає працювати в Реактивному дослідному інституті. За необґрунтованим обвинуваченням С.П.Корольова було в 1938 році репресовано. У 1940 році він повертається до дослідження проблем ракетної техніки.
Головним конструктором космічної техніки. Під його керівництвом була створена міжконтинентальна багатоступенева ракета, запущений перший у світі штучний супутник Землі, здійснено перший запуск людини в космос, вихід у відкритий космос, створено пілотовані космічні кораблі «Восток», а також здійснено польоти на Місяць та до планет Сонячної системи (Венери, Марс), реалізована посадка автоматичного апарату на поверхню Місяця.
С.П.Корольов глибоко вірив у велике майбутнє космонавтики. Він підкреслював: «Значення космонавтики настільки безмежне, наскільки безмежний Всесвіт».
17 років Сергій спроектував свій перший планер. А для цього прочитав книги, частину з яких опанував в оригіналі – німецькою мовою.
Улюбленими піснями Корольова були «Дивлюсь я на небо…» та «Реве та стогне Дніпр широкий». Саме пісня «Дивлюсь я на небо…» стала одним зі стимулів, що привели Корольова до захоплення космосом. А український космонавт Павло Попович зробив своєму головному конструктору справді неземний подарунок: заспівав Корольову його улюблену пісню…із космосу
Рефлексія від 3 учнів
Сподобався:
Зрозумілий:
Потрібні роз'яснення: