Про видатних українських вчених!
Бібліотека вебквестів
33
47
0
Про видатних українських вчених!
Реакція об'єктів при наведенні: Всі об'єкти неактивні, при наведенні жодним чином не виказують себе
Доброго дня!
Пропоную перевірити як ми знаємо наших український вчених, які принесли багато користі усьому світу.
Тож вперед!
Цей рівень містить 9 інтерактивних об'єктів:
1 вихід.
8 сповіщень з введенням відповіді.
Інтерактивні об’єкти на цьому рівні:
Знайдіть усі завдання!
Вітаю! Ви відповіли на усі запитання. Сподіваюсь, що знайшли для себе нову інформацію.
Легендарний український авіаконструктор.
Людина, яка створювала найбільші в світі транспортні літаки.
Олег ...
За своє життя Антонов створив понад 50 типів планерів і понад 20 типів літаків.
Від кукурузника АН-2 до велетня Руслана. З - під олівця інженера вийшло багато революційних технічних рішень.
Всесвітньовідомий вчений в галузі мостобудування та зварювання.
Євген ...
Київський міст, що єднає два береги Дніпра; улюблене місце киян – "Міст закоханих"; та ще близько п’ятдесяти мостів і шляхопроводів завдячують своїм народженням академіку Євгену Оскаровичу Патону.
Український лікар, учений в галузі медицини, біокібернетики; дійсний член НАНУ, директор Інституту серцево-судинної хірургії.
Микола ...
Багатьом людям врятовано життя завдяки науковим працям академіка Миколи Амосова.
Видатний вчений, українець, що став першим головним конструктором ракетно-космічних систем в Радянському Союзі. Академік АН СРСР. Під його керівництвом було запущено першу міжконтинентальну балістичну ракету, перший штучний супутник Землі, відбувся перший політ людини в космос та вихід людини в космос.
Сергій ...
4 жовтня 1957 року під керівництвом Сергія Корольова Радянський Союз вивів на навколоземну орбіту перший штучний супутник землі.
Завдяки Корольову в космосі побували перша тварина і перший екіпаж, а ще — відбувся перший радіозв’язок між двома пілотованими кораблями. Апогей ученого — 12 квітня 1961 року, коли вперше у світі був здійснений політ людини в космос, і Юрій Гагарін став світовою знаменитістю.
Засновник цілої науки біогеохімії
Основоположник геохімії
Автор терміна і нової науки - ядерної геології (радіогеології), відкритої ним... у 1935 році
Найбільший учений ще як мінімум у 12 (!) галузях науки
Володимир ...
Вчений є засновником і першим президентом Всеукраїнської Академії наук, заснованої у 1918 році. Це рішення Вернадського не можна вважати випадковістю, оскільки в основі його лежить міцний зв'язок з Україною. Величезне значення мали коріння сімейні, національні та духовні, присутні в свідомості великого вченого.
Була першою в СРСР жінкою-доктором фізико-математичних наук, якій ця ступінь була присвоєна за піонерські роботи з програмування. Вона, використовуючи досвід експлуатації “МЭСМ”, розробила одну з перших в світі мов програмування високого рівня «Адресна мова», з непрямою адресацією при програмуванні. Саме завдяки цій мові зникла залежність від місця розташування програми в пам'яті. Катерина Логвинівна започаткувала першу школу теоретичного програмування в СРСР.
Саме створення «Адресної мови» стало першим фундаментальним досягненням наукової школи теоретичного програмування. Випередивши створення перших мов програмування Фортран (1958), Кобол (1959) і Алгол (1960), адресна мова передувала появі не тільки мов програмування з апаратом непрямої адресації, але й асемблерів, а її конструкції увійшли до складу сучасних мов.
Він винайшов рентгенівські промені. У 1881 році ним було сконструйовано лампу, яка стала праобразом рентгенівського апарату. Його винахід отримав срібну медаль на Міжнародній електротехнічній виставці, що проходила в Парижі
Займався дослідженням електричних розрядів у газах, вивчав молекулярну фізику та електротехніку змінних струмів
Іван ...
Його ім’я було відомо всій Європі. Іван Павлович був провідним фізиком-електротехніком. Мав звання професора Вищої технічної школи в Празі. Деякий час займав посаду ректора першого в Європі електротехнічного факультету. Був доктором Страсбурзького університету, радником Двору Його Імператорської Величності Франца-Йосифа та займав посаду державного радника з електротехніки Чехії і Моравії
Він є автором першого в світі пасажирського літака, першого в світі трансатлантичного гідроплана і першого серійного гелікоптера.
-Народився у Києві, у квітні 1889 року, але більшість свого життя провів в еміграції.
-З дитинства із захопленням конструював літальні апарати, а у 20 років, навчаючись у Київському політехнічному інституті — розробив і побудував свій перший вертоліт.
Ігор ...
-У 1919 році емігрував до США, де кілька років перебивався випадковими підзаробітками, але, зустрівши однодумців, створив компанію Sikorsky Aeroengineering Corporation, яка невдовзі стала провідним виробником вертолітної техніки за кордоном.
-В Америці Сікорським було створено 17 базових типів літаків і 18 – вертольотів.
-Його знаменитий чотиримоторний літак — «Ілля Муромець» – став світовим рекордсменом у вантажопідйомності та був визнаний найкращим літаком Першої світової війни.
-Вперше сконструював гелікоптер-амфібію, на якому прибиралися шасі та «летючі крани».
Рефлексія від 2 учнів
Сподобався:
Зрозумілий:
Потрібні роз'яснення: