Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Вебквест:

Подорож навколо світу

08.08.2022
2 0
7 Клас
1 рівнів
14 підказок
Час виконання: необмежений

62

237

1

Вміст вебквесту:
Налаштування гри

Реакція об'єктів при наведенні: Всі об'єкти активні, похитуються при наведенні, а курсор змінюється на вказівний палець

Привітання на початку гри (показується учням)

Привіт, юний мандрівнику!

Кожну хвилину ти спілкуєшся з навколишнім світом, частиною якого є сам. тут тебе чекає багато відкриттів і нерозгаданих таємниць.

Світ як море: плисти хочеш - збудуй судно із мрій і знань.

Гей, нові Колумби й Магеллани! Напнемо вітрила наших мрій. кличуть нас у мандри океани, бухту спокою облизує прибій.

Хто сказав, що все уже відкрито?.......

Мріяти й шукати, доки жити!

Рівень №1 — Подорож навколо світу переглянути шаблон

Цей рівень містить 15 інтерактивних об'єктів:

1 вихід.

6 сповіщень.

8 сповіщень з введенням відповіді.

Інтерактивні об’єкти на цьому рівні:

Мітка №1/15 Атлантичний океан => Гора 2  Вихід з рівня  Щоб вийти потрібен ключ
Повідомлення перед введенням ключа:

Любий друже!

Імена перших мандрівників історія нам не зберегла. В ті часи ними були всі люди.

Більш як 5 тис. років триває пізнання Землі. Люди піднялися на найвищі гори, здолали найсуворіші пустелі, проникли в глибини океанів і освоїли космічний простір. На карті майже не залишилося «білих плям». У цьому головний результат усіх попередніх пізнань Землі.

У наш час, коли бурхливо розвивається туризм, кожна людина може організувати власну мандрівку. Мета подорожей може бути різною. Одні прагнуть з'їхати із засніженої гори, інші вирушають до моря, щоб пірнути в його глибини. Ще хтось хоче на власні очі побачити визначні архітектурні пам'ятки. Будь-які подорожі дають людині величезне задоволення.

Водночас вони можуть прислужитися й для розширення знань про Землю. Хай би якою була мета твоєї мандрівки, хай би куди ти їхав чи йшов, завжди той, хто уважний, відкриє для себе особливості рельєфу й водойм, небачених рослин і тварин, традиційні галузі господарства, транспорту, звичаї населення і пам'ятки культури та багато іншого цікавого і пізнавального. Тож подорожуй і роби свої відкриття!

Пам'ятник мандрівникам (Канарські острови, Іспанія)

Тобі потрібно знайти і відкрити всі підказки, ввести всі ключі, щоб завершити гру і відкрити цей материк.

Отож в добру путь.

Подорож по планеті Земля починається!

Ключ:
Пангея
Повідомлення після введення ключа:

Молодець! Ти успішно завершив мандрівку!

Звичайно, праматерик носив назву Пангея і омивався водами моря Тетіс.

наземна ящірка

Життя в Пангеї відрізнялося від сьогоднішнього. Клімат був теплішим, а життя тварин і рослин було зовсім іншим.

Про морське життя теж відомо не так багато.

Хоча життя в майбутньому зміниться, технологія дозволяє нам відтворити, як буде виглядати наша планета через 250 мільйонів років. Саме в цей час вважається, що відбудуться кардинальні зміни, і воно охрестилося назвою Пангея Ультима або Неопангея.

Все це лише припущення, пояснення існують, розроблені вченими, які багато років вивчали рух тектонічних плит. Якщо Земля не зазнає жодного впливу астероїдів, іншого явища, яке може повністю змінити весь ландшафт Землі, вважається, що Атлантичного океану залишиться дуже мало, тому що континентальні маси знову приєднаються до суперконтиненту.

За оцінками, Африка також стикається з Європою та Австралією, рухатиметься на північ і в кінцевому підсумку приєднається до Азіатського континенту.

Тобто наша планета буде чимось схожим на те, що було приблизно 335 мільйонів років тому.раніше і зараз

Готуйся до нових подорожей.

Мітка №2/15 Компас Завдання з відповіддю
Завдання:

У міру розвитку мореплавства вдосконалюється наука судноводіння - навігація ( від латинського navigo - пливу на судні, що допомагає мандрівникам визначати місце положення і правильний напрямок руху. Вирішення цих завдань потребувало спеціальних пристроїв, одним з яких став компас (з латинської compassare, що означає вимірювати).Його винайшли в Китаї, приблизно за 100-200 р. до н.е. У Середземномор'ї компас почали використовувати приблизно у XII ст.

На зоряному небі Південної півкулі є невелике сузір'я Компас. На початку року, у зимові місяці, а найкраще в лютому, це сузір'я можна спостерігати й у наших широтах.

За легендою, в Європі винахідником компасу був італійський лоцман Флавіо Джоя із Неаполітанського королівства. Він удосконалив компас китайців, помістивши магніт на голку і запакувавши для захисту цієї конструкції її у шухлядку зі скляною кришкою.

Згадай, хто привіз магніт з Китаю, і ти дізнаєшся частину ключа.

Правильна відповідь:
Марко Поло
Відповідь на завдання:

Гарний старт!

Батько епохи Великих географічних відкриттів Марко Поло своїми мандрами і їх яскравими описами надихнув багато європейських дослідників Землі до нових відкриттів. Для великого Колумба "Книга Марко Поло" була настільним посібником у плаванні Атлантикою до берегів уявної Індії.

Отримуй частину ключа - --н---

Мітка №3/15 Пальма 4 Завдання з відповіддю
Завдання:

На багатьох коралових островах океанів і морів бідна трав'яна рослинність. Їх окрасою є тільки гаї кокосових пальм.

Кокосову пальму справедливо називають хлібом Океанії. З її квітів отримують цукор і пальмове вино. А восьмикілограмовий молодий горіх уміщує півлітра кокосового молока - рідини, що добре вгамовує спрагу. Дозрілий горіх має замість молока білу м'якоть.Подрібнивши її, отримують кокосову стружку, якою посипають різні солодощі.

З пальми виготовляють і кокосову олію, з якої нині навчились виготовляти пальне - з'явились автобуси з "кокосовими двигунами".

Продукція експорту країн Океанії і є ключем. Відгадав?

Правильна відповідь:
Копра
Відповідь на завдання:

Молодець! Але ключ не тут.

Мітка №4/15 Баобаб Завдання з відповіддю
Завдання:

Слово баобаб з мови місцевого племені перекладається як мавпяче дерево, бо його плоди, схожі на великі огірки. охоче поїдають мавпи. Це по праву господар африканських саван. Яких тільки титулів не має це дерево: довгожитель( є дерева понад 5 тис.р.), дерево-товстун (здіймаючись угору до 25 м, його стовбур може розростатись до 20 м завширшки), фантастичне дерево, восьме чудо світу, "дерево догори коренями", священне дерево (місцеве населення використовує з баобаба все :з листя заварюють чай, з кори - приправи, з мякоті - лимонад, з оболонок плодів - посуд і музичні інструменти, з лубу - мотузки, тчуть полотно. Це і лікарська рослина.

Як назвав би ти ще цю "візитну картку" африканських саван, враховуючи, що росте він тільки на материку Африка?

Правильна відповідь:
Ендемік
Відповідь на завдання:

Браво!

Ти добре знаєш географічний словник. Але і тут ключа нема.

Не засмучуйся!

Мітка №5/15 Північна Америка Завдання з відповіддю
Завдання:

А чи відомо тобі про мужність і наполегливість знаменитого полярника Роберта Едвіна Пірі? Цей американський дослідник офіційно вважається першою людиною, яка досягла Північного полюса. Амбітний американець прагнув зрівнятися з Колумбом. Він писав: "Який подвиг у двадцятому столітті може зрівнятися з його відкриттям? Досягти полюса - вершини світової осі - нікому поки що це не вдавалося".

1886 р. Р. Пірі вирушив у свою першу подорож . Він готувався , використовував досвід ескімосів у будівництві житла з льоду іглу, вчився шити і носити ескімоський одяг, тренував здатність переносити холод і напругу, берегти зір.

В другу експедицію в 1891р. разом з ним пішла його дружина Жозефіна, і в 1893р. народила дочку Мері. До речі, ще жодна біла жінка не народжувала на 77* пн.ш. Жозефіна подарувала чоловіку шовковий прапор, який супроводжував його у подорожах, і у кожній експедиції, досягнувши крайньої північної точки, він залишав його шматочок.

1911р. Конгрес США після тривалих розслідувань офіційно визнав, що Пірі першим досяг вершини планети. Він став національним героєм, проявивши мужність і наполегливість .

Де Пірі зміг належно підготуватись для здійснення своєї мрії? Підказка в тексті, уважно читай.

Правильна відповідь:
Гренландія
Відповідь на завдання:

Звичайно,це Гренландія, найбільший острів світу, який, до речі, є територією європейської держави Данії.

Вітаю з успіхом!

Частина ключа -а----

Мітка №6/15 Біг Бен Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Біг-Бен - цікаві факти про вежу / Мандруємо світомБіг-Бен або Біґ-Бен (англ. Big Ben) — популярна туристична назва годинникової вежі Вестмінстерського палацу. Офіційна назва вежі з 2015 року — Вежа Єлизавети (англ. Elizabeth Tower).

Дзвін "Біг-Бен" важить 14,5 тонн. Це величезних розмірів дзвін, який надихнув Бенджаміна Холла дати йому назву Біг-Бен.

Механізм годинника Біг-Бена дуже надійний і важить 5 тонн. Коли в 1941 році Лондон бомбили німецькі винищувачі, на вежі були пошкоджені два циферблати, але годинник не зупинився і продовжував працювати.

Вежа розташована на 15-ти квадратно-метровому майданчику, зробленому з 3-метрових бетонних колон, на 4 метри нижче рівня землі.

Чотири грані годинника височіють на 55 метрів над землею. Внутрішній об'єм вежі 4650 кубометрів.

Традиція відзначати Новий рік під бій Біг-Бену з'явилася в 1923 році, коли ВВС провела перший прямий ефір зі звучними курантами.

Сучасний Біг-Бен стоїть не прямо, а нахилений в бік північного заходу. Відхилення складає 22 см. Воно виникло через прокладання лінії метрополітену.

А ти це знав? Розкажи друзям на уроці англійської мови, домовились?

Мітка №7/15 Південний океан Завдання з відповіддю
Завдання:

Південний океан омиває королеву холоду Антарктиду. На одній із її вершин височить триметровий хрест з австралійського червоного дерева. На ньому слова англійського поета Альфреда Теннісона: "Боротися і шукати, знайти і не здаватись!". Це пам'ятник мужньому англійському мореплавцю Роберту Фолкону Скотту. Вони стали девізом багатьох мандрівників.

Південний океан - найбільш неспокійна частина світового океану: часті шторми, високі хвилі, потужна "водяна карусель" - течія Західних Вітрів.

Антарктида і Південний океан друзі-нерозлийвода! Тому і назва спільна.

Правильна відповідь:
Антарктика
Відповідь на завдання:

Молодець, ти справився!

Південну полярну область, що становить 1/10 поверхні земної кулі, називають Антарктикою (навпроти Арктики - району земної поверхні довкола Північного полюса).

Частина ключа п-----

Мітка №8/15 Антарктичний Завдання з відповіддю
Завдання:

Засніженими просторами Антарктиди ніколи не велись війни, Вона не належить жодній державі, тут немає постійного населення. Проте вже більш як півстоліття там працюють науковці з усього світу.

Найбільш густонаселеним виявився Антарктичний півострів, де розміщено найбільше станцій, серед яких і українська станція "Академік Вернадський."

Перша назва станції"Фарадей". Це подарунок Україні з нагоди здобуття незалежностів 1991р. від Великої Британії. Ця держава наш справжній друг. Вона і зараз надає Україні величезну допомогу у війні із злими московитами за волю і незалежність.

А ключ ховається в далекій експедиції 1912 року до Південного полюса.

Правильна відповідь:
Омельченко
Відповідь на завдання:

Українець Антон Омельченко працював конюхом в складі експедиції Р.Скотта. Був нагороджений медаллю першопрохідця Антарктиди. Його прізвище занесене до списку членів Королівського географічного товариства Великої Британії. В Антарктиді одна з бухт має назву "Омельченко".

Найкрутіші українські дослідники та мандрівники минулого :: Lowcost UA

Так тримати!

Частина ключа ---г--

Мітка №9/15 Маяк Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Маяк (слово пов'язане з маяти, маятися, маячити)— засіб обладнання морських шляхів у вигляді капітальної споруди баштового типу, призначений для позначення небезпечних місць, проходів для суден. Ця споруда має яскраве контрастне забарвлення, що візуально виділяє його на тлі навколишньої місцевості. Маяки оснащуються сильним джерелом світла і, як правило, забезпечуються оптичними засобами для посилення світлового сигналу, щоб бути добре помітними і в нічний час.
Маяк може також подавати суднам звукові сигнали або передавати радіосигнал, щоб виконувати свою функцію в умовах недостатньої видимості (тимчасовій, як в час туману, або постійної — наприклад, викликаною умовами рельєфу місцевості).

Завдяки застосуванню сучасних навігаційних технологій, роль маяків як навігаційного засобу дещо знизилася, і в наш час кількість працюючих маяків у всьому світі не перевищує 1 500.

Шукай далі!

Мітка №10/15 Хмара 1 Завдання з відповіддю
Завдання:

Погляньте на небо погожого дня. Ви побачите білі, як пластівці вати, або розкидані, як пір'їнки, хмари.
Результат пошуку зображень за запитом "фото хмар"

Над океанами випаровування особливо велике. На висоті 1-2 км насичене вологою повітря досягає точки роси, із водяної пари утворюються краплинки води або кристалики льоду ( процес сублімації).

А чи задумувався ти, скільки важить хмара? Це нам тільки здається. що вона легка, невагома. Але це зовсім не так. У хмарі об'ємом один кубометр може міститися від 0,1 до 10 г води. Оскільки хмари дуже великі, то й сумарна вага води в них сягає сотні тисяч і навіть мільйони тонн.

Правда, яке ж цікаве це фізичне явище!

Здогадався?

Правильна відповідь:
конденсація
Відповідь на завдання:

Звичайно, вірно!

Конденсацію ми спостерігаємо, коли видихаємо повітря на дзеркало чи віконне скло, у вигляді туману під час кипіння води в чайнику, коли виймаємо пляшку з водою з морозильної камери.

До перемоги залишилось кілька кроків!

Не зупиняйся!

Частина ключа ----е-

Мітка №11/15 Кит Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Кит — найбільша тварина на планеті

І ймовірно, це найбільші істоти, які коли-небудь населяли планету. В середньому довжина кита — від 22 до 27 метрів, самки завжди більші за самців. Самого великого кита з відомих зловили в 1926 році, у довжину він сягав 33 метрів, а вага тварини становив 150 тонн. Фонтан, який викидають кити на поверхню до 6 метрів у висоту – це конденсоване повітря, яке виникає з-за різниці температур води в пащі тварини і на поверхні.Пересуватися китам дозволяють рухи хвостом. Це відрізняє їх від риб, які плавають за допомогою плавців.

Неможливо зустріти два однакових китових хвоста – вони також індивідуальні, як і відбитки пальців у людини.

Тривалість життя деяких видів китів перевищує 100 років.

03013qu5-7f54-448x297.jpg

Продовжуй мандрівку!

Мітка №12/15 Панда Завдання з відповіддю
Завдання:

Результат пошуку зображень за запитом "панда"

Велика панда, бамбуковий ведмідь — рослиноїдний ссавець із ряду хижих і родини ведмедевих. Проживає на кількох гірських хребтах Китаю — у результаті землеробства, вирубки лісів та іншого, бамбуковий ведмідь був вигнаний із низинних районів.

Маса: 70 – 120 кг (самки, дорослі особини).Тривалість життя: 20 років (у природних умовах)

Гігантська панда знаходиться під загрозою зникнення з 1990 року. Сьогодні найбільша небезпека для цих неймовірних тварин це постійне зменшення природного середовища їх проживання.

В Стародавньому Китаї вважали, що хутро панди має магічну силу і захищає від злих духів. Через полювання та браконьєрство панди опинились на межі зникнення.
Новонароджена панда важить в дев'ятсот разів менше за свою матір.

99% раціону панди складає бамбук. Така вегетаріанська дієта досить бідна на поживні речовини і тому більшість вільного часу панди зайняті поїданням бамбуку.
Велика панда не може впадати в зимову сплячку, оскільки не може накопичити достатню кількість запасів жиру. Більшість травоїдних тварин засвоює 75-80% поживних речовин, а травна система панди здатна засвоїти лише до 20%.
Дорослі панди настільки великі, що практично не мають природних ворогів. Та маленькі дитинчата чи хворі або старі особини можуть стати жертвою снігового барса.

Панда - особлива тварина , вона зображена на логотипі Всесвітнього фонду дикої природи - ВФДП.

Всемирный фонд дикой природы встал на защиту Кавминвод | Елена Суслова | Яндекс Дзен

Правильна відповідь:
символ
Відповідь на завдання:

Тварини-символипредставники тваринного світу, що виступають як об'єкти першочергової уваги, зокрема в галузі охорони природи.

Супер!

Частина ключа -----я

Мітка №13/15 Корабель Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Друже, для початку вибери судно , на якому мандруватимеш, і назви його.

Адже, як каже народна мудрість, як корабель назвеш, такою буде і подорож.

Давай познайомимось із класифікацією кораблів.

Класифікація кораблів — поділ (класифікація) військових кораблів (суден) на типи, класи, підкласи і проєкти залежно від їх призначення, водотоннажності, озброєння та інших тактико-технічних даних[1].

Єдиної міжнародної класифікації кораблів не існує, і в кожній окремій країні, яка має свої військово-морські сили, прийнята своя система розподілу кораблів на класи[2].

 1. Авіаносці (Легкі: Від 27000 тонн, довжиною від 210 до 270 метрів. Важкі не менші 75000 тонн, довжиною не менше 300 метрів)

 2. Лінкори (Від 20000 до 70000 тонн, довжиною від 150 до 280 метрів), зараз не використовуються.

 3. Крейсери (Від 10000 до 17000 тонн), Переважно ракетні на даному етапі.

 4. Ескадрені міноносці (есмінці)

 5. Підводні човни (субмарини) (Від 6000 до 50000 тонн, від 110 до 180 метрів)

  1. Багатоцільові човни (спочатку торпедні човни)

  2. Стратегічні ракетоносці

  3. Човни з крилатими ракетами

 6. Фрегати (Від 1500 до 4000 тонн)

 7. Корвети (Від 1200 до 1500 тонн, від 60 метрів)

 8. Катер

Вітрильні кораблі класифікуються за кількістю щогл:


Придумав назву? Гарна! Попутного вітру!

Відповідь на завдання:

Правильно! Гру успішно завершено!

Мітка №14/15 Пальма 3 Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Фінікова пальма, фінік — рід рослин з родини пальми. Включає 17 видів пальм з Африки і Євразії. Плоди деяких видів цього роду, особливо виду Phoenix dactylifera — фініки — є поширеним продуктом харчування.

А от слово фінік - найкращий комплімент для дівчини. Якщо в Україні дівчину ніжно називають зіронькою. голубкою, квіткою, ясочкою, ластівкою, то в країнах Африки - ти ж мій фінік!

Вживай тільки приємні слова.

Мітка №15/15 Статуя Свободи Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Статуя Свободи

(англ. Statue of Liberty, повна назва — Свобода,що осяює світ, англ. Liberty Enlightening the World)

— національний пам'ятник США, символ свободи, демократії та справедливості. Це одна з найзнаменитіших скульптур у США та у світі, часто звана «символом Нью-Йорка і США», «символом свободи і демократії», «Леді Свобода». Це подарунок французьких громадян до сторіччя американської революції

.Statue of Liberty 7.jpg

Цікаво, що у м.Львові теж є Львівська Свобода.

Одна із ключових будівель у центрі Львова, яка привертає увагу - колишній будинок Галицької ощадної каси, на куполі якого височить львівська "статуя Свободи". За цією спорудою місто впізнають багато туристів. Зараз - це будинок Львівського музею етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України. Він розташований на проспекті Свободи, 15.

Колишній триповерховий будинок Галицької ощадної каси побудували на місці давнього "Англійського готелю" на проспекті Свободи.Звели його за проєктом архітектора Юліана Захаревича у 1889 - 1891 роках. У той період приватні особи створювали ощадні каси для зосередження коштів, які можна було витратити для розвитку краю. Головною метою їх була можливість безпечно зберігати та збільшувати заощадження, що повинно було спонукати людей працювати.

03013rxi-8ba2-471x264.jpg


Рефлексія від 0 учнів

Сподобався:

0 0

Зрозумілий:

0 0

Потрібні роз'яснення:

0 0
Рекомендуємо

Подорож до Австралії

Подорож до Австралії

81

Аватар профіля Аблязов Роман Фяритович
Географія
7 клас

41 грн

Подорож Україною

Подорож Україною

72

Аватар профіля Хиль Ярина Олексіївна
Географія
5 клас, 8 клас, I—III курси та змішані

25 грн

Навколо світу

Навколо світу

136

Аватар профіля Устименко Ірина Сергіївна
Географія
7 клас

25 грн

Подорож Україною

Подорож Україною

87

Аватар профіля Лукіна Тетяна Володимирівна
ЯДС
3—4 клас

19 грн

Подорож у часі

Подорож у часі

120

Аватар профіля Каленик Надія Григорівна
Я досліджую світ
4—9 клас

50 грн

Схожі вебквести

Підкорювач континентів

Підкорювач континентів

383

Аватар профіля Гайдаш Аліна Ігорівна
Географія
6 клас

Земля на плані і карті

Земля на плані і карті

1054

Аватар профіля Шевельова Олександра Анатоліївна
Географія
6 клас

Пізнання Землі

Пізнання Землі

369

Аватар профіля Шевельова Олександра Анатоліївна
Географія
6 клас

Топографія

Топографія

283

Аватар профіля Шевельова Олександра Анатоліївна
Географія
8 клас та 11 клас

Географія відкриває світ

Географія відкриває світ

167

Аватар профіля Шевельова Олександра Анатоліївна
Географія
8 клас