Бібліотека вебквестів
Реакція об'єктів при наведенні: Всі об'єкти неактивні, при наведенні жодним чином не виказують себе
Привіт!
Пропоную тобі пройти веб-квесті поринути у таємничу історію про легенди українців ,які мають окрему жанрову групу у фольклорній творчості українського народу. Як і перекази, легенди покликані зберегти у народній пам'яті й передати майбутнім поколінням знання про історичне минуле народу, пояснити причини виникнення різних явищ природи, їхню суть, зафіксувати народні уявлення наших пращурів про них. На відміну від переказів, легенди менш достовірні, у них допускається вигадане, фантастичне, неймовірне. Але поряд з цим, легенди - це не прості вигадки, адже беруть свій початок з реальних подій.
Отже, перша підсказка буде у Марійки!
Цей рівень містить 8 інтерактивних об'єктів:
1 вихід.
3 сповіщення.
4 сповіщення з введенням відповіді.
Інтерактивні об’єкти на цьому рівні:
Перейди на посилання на анаграму !
посилання: https://wordwall.net/ru/resource/38429616
Ключове слово :МЕТА
Вітаю тебе мандрівник! Ти дуже вміло впорався з усіма завданнями! Бажаю тобі великих подорожій по легендам! До зустрічі!
Уважно прочитай легенду!
Колись давно був ...... не плямистий, як тепер, а світліший і яскравіший, без жодної цяточки на ньому.
В ті часи жили собі два брати. Батько їхній залишив у спадок земельний пай, але перед смертю так і не поділив між синами.
Так сперечалися брати, кому скільки дістанеться, бо кожен хотів заграбастати більшу частину землі. І визріла між братами люта ненависть. Так одної ..... ночі, коли брати скидали сіно в копиці, старший брат взяв у руки вили та вбив молодшого, а мертве тіло кинув у прірву. Так пішов він з думкою про те, що добре було, якби ніхто не бачив, що він скоїв.
Але тут чоловік глянув на ...... і побачив ніби дзеркальне відображення жахливої картини братовбивства.
Від тієї ночі старший брат не був щасливий, хоча і володів цілим батьківським паєм. А ...... ночі він особливо не любив, бо нагадували про тяжкий злочин. Дотепер на ...... можна побачити двох чоловіків із вилами, які стоять один проти одного.
Наступне завдання знаходиться в телескопі!
Тепер подумай про, що була легенда, слово сховано в ребусі.
Наступна підсказка буде в палатці!
Впиши слово великими літерами , яке було в ребусі!
Наступна підсказка буде у Катрусі!
Тепер, хочу розповісти найулюбленішу свою легенду!
До Сварога та Берегині з ранку й до вечора йшли люди, щоб подивитися на хатину, на піч і жорна, скуштувати хліба – того дива, що схоже на Сонце. Господарі нічого не таїли від людей, усіх вітали та пригощали, радили виходити з печер і будувати світлі хати, не ходити в шкурах, а вчитися ткати полотно та ходити в білому одязі, як це личить дітям Білобога.
Люди слухали й раділи. Та надходила ніч, земля починала трястись, і страх виповзав з усіх шпарин. То шаленіли в своєму похмурому Підземному Царстві Чорнобог з Марою.
Вирішили вони знищити «і Сварога, і Берегиню, і творіння їхнє…», наславши своє чорне військо – стадо ящерів.
Вихопилися назустріч цим потворам хоробрі Сварожичі, але їхні двогострі мечі відскакували від твердих панцирів ящерів, не горіли й від смолоскипів бога Сварога.
Коли потвори ось-ось мали розчавити першу на Землі хатину, з неї вийшла Берегиня. Вся «в яскраво-білому вбранні, з червоними, вишитими на білому полотні «стрілами Перуна» та «соколами». Здійняла вона догори руки – і… чорне військо враз зупинилося. Богиня в білому сяйві йшла уперед, і чорний морок потвор відкочувався назад. Вона загнала чорних ящерів у річку Рось, а великий Білобог перетворив їх на прибережні скелі.
З того часу люди вшановують Берегиню, вважають її богинею Краси та Великою Охоронницею людей від усілякого лиха. Її образ з піднятими в захисному пориві руками вирізьблюють на дверях і вікнах, вишивають «стріли Перуна і соколів» на рушниках та сорочках. Вони служать оберегами від злих темних сил.
Введи ключ БЕРЕГИНЯ і поринаємо в ще одну цікаву легенду!
Наступна підсказка в рюкзаку!
Рефлексія від 0 учнів
Сподобався:
Зрозумілий:
Потрібні роз'яснення: