Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Figma – сучасний інструмент для створення якісних методичних матеріалів. Від ідеї до реалізації
»

02.06.2020

137

0

Військово-патріотична гра "Джура"

 

З В І Т про роботу рою «Іванівські гайдамаки» Іванівського ліцею №1

Іванівської селищної ради Херсонської області під гаслом « Роби добро

і залучай до цього інших» від 01 вересня 2018року  до 08 квітня 2019  року

                                                                       Виховник: Юрова Інна Миколаївна, педагог-організатор

Адреса: Херсонська  область, Іванівський р-н, смтІванівка, вул. Таврійська , 1б, телефон: 0964282624

E-mail:pedagog-org@ukr.net

020019hm-3a5a-777x583.jpgАнотація

Діяльність рою Іванівського ліцею №1 Іванівської селищної ради Херсонської області «Іванівські гайдамаки» під гаслом « Роби добро і залучай до цього інших» орієнтується на прищеплення та розвиток серед молоді загальнолюдських рис: морально-етичних (гідність, чесність, справедливість, турбота, повага до життя, повага до себе та інших людей), соціально-політичних (свобода, демократія, культурне різноманіття, повага до рідної мови і культури, патріотизм, шанобливе ставлення до довкілля, повага до закону, солідарність, відповідальність).

Головна мета роботиспрямована на виховання високого ідеалу, служіння людям, готовність до підтримки та допомоги тим, хто її потребує,у цілому направлена на процвітання України, формування почуття патріотизму, активної громадської позиції учнівської молоді, уміння аналізувати та оцінювати події, що відбуваються у державі та світі, визначення  власної громадянської позиції.

Протягом 2018/2019 навчального року члени рою « Іванівські гайдамаки» були організаторами багатьох ДОБРИХ СПРАВ . Особлива увага  приділялась дітям та людям, які опинилися у складних життєвих ситуаціях. Головна ідея добрих справ діла – власним прикладом залучити якомога більше учасників до волонтерської та благочинної роботи.

Члени рою «Іванівські гайдамаки» стали координаторами волонтерської роботи, першочергове завдання якої полягало в організації  проведення різноманітних заходів: благодійних ярмарків, акцій «Напиши лист солдату»,  «Привітай солдата зі святом», конкурсів оберегів , благодійних акцій «Діти дітям», «Врятуй життя», «Подаруй дитині радість», «Від Андрія до Миколая»,  спортивних змагань, зустрічей з воїнами-захисниками та дітьми, що перебувають в дитячих будинках , літературно-музичних композицій, уроків мужності, годин спілкування тощо.

ПАСПОРТ

рою «Іванівські гайдамаки»

1. Регіон: Херсонська область

2. Район : Іванівський

3. Назва населеного пункту: смтІванівка

4.Повна юридична назва закладу освіти: Іванівський ліцей №1 Іванівської селищної ради Херсонської області

5. Поштова адреса: смтІванівка, вул. Таврійська, 1б

6. Контактні телефони: 31493

7. Еmаі1:pedagog-org@ukr.net

8. Сайт: ivgimnazi.at.ua

9. Ройовий:  Юлія Бєла

11.Педагог-виховник: Юрова Інна Миколаївна, 0964282624

12. СКЛАД РОЮ:

Прізвище, ім’я,     

  по-батькові

Рік народження

Клас

Обов’язки, ройова посада

 

Домашня адреса

(Е-mаіІ, телефон)

1.      

АнтонянАртакГьоргійович

11.10.03

9-Б

бунчужний

с.Іванівка

в.Соборна, 108

2.      

Бєла Юлія Андріївна

09.10.03

9-А

ройова

с.Новомиколаївка

в.Дружби,10

о688012265

3.      

ІгітянКарінаАкопівна

10.06.01

11

писар

с.Балашовев.Молодіжна ,36

0970809525

4.      

Калініч Олександр Юрійович

15.11.03

9-Б

шафар

с.Широка Балка в.Садова,6

0984980280

5.      

Кондрат Костянтин Ярославович

05.05.03

10

обозний

с.Шотівкав.Гагаріна,28

0673497828

6.      

Малашок Євгенія

Олександрівна

29.05.03

10

скарбник

с. Іванівка

вул.Українська, 20а

0983080346

7.      

Пшапіровський

Олександр Олександрович

31.07.02

11

осавул

с.Новомиколаївка

в.Садова,18

0671571051

8.      

Рязанов Дмитро Павлович

24.03.03

9-Б

хорунжий

с.Іванівка

в.Горкого ,136

0683959039

 

Список склав                                                                            І.М.Юрова

Дата заповнення паспорту      08.квітня 2019р.

Директор Іванівського ліцею №1        О.В.Бєла

 

Опис діяльності рою «Іванівські гайдамаки»

 

«Іванівські гайдамаки» скрізь по краю ходять,

От таке то вірнеслово всім людям говорять.

                                         Бо те слово як пшениця, щоділамизійде,                                                  А з тих діл нам і Вкраїні краща доля прийде.

Іван Франко «Новітні гайдамаки»

Нині можна стверджувати, що в активному доброчинному русі вже визріває надзвичайно актуальна для сучасного українського суспільствагромадянська позиція учнівської молоді. Цікаві ідеї та справи, в яких концентровано відображаютьсяі соціально-ціннісні установки, і високий творчий потенціал, іпрактичний досвід здійснення доброчинної діяльності переконують, що в українському суспільстві початку ХХІ ст. і, зокрема,серед учнівської молоді, поширюється доброчинність, яка всебільше набирає патріотичного звучання та ознак розвиненого волонтерського руху.

         Волонтерська діяльність рою «Іванівські гайдамаки» спрямованана допомогу військовослужбовцям, а  також вразливим категоріям населення: людямпохилого віку, дітям-сиротам, ветеранам, інвалідам, біженцям,тим, хто потрапив у біду і немає необхідних умов та засобів дляжиття.

Мета волонтерської діяльності рою «Іванівські гайдамаки»:

 • ¾   об’єднання та мобілізаціядобровільних зусиль небайдужих членів громади задля позитивних змін у суспільстві;

 • ¾усвідомлення важливості сердечних стосунків між людьми, значення доброї енергії подарунків від серця;

 • ¾формування особистості, яка здатна свідомо і активно впливати на навколишній світ;

 • ¾відродження в Україні благодійництва як норми суспільного життя і соціальної відповідальності.

Основні завдання  роботи:

 • ¾              надання адресної допомоги і залучення до благодійницької діяльності якомога більше учасників;

 • ¾              виховання соціально-значущих якостей особистості, як альтруїзм, милосердя, відповідальність, ініціативність;

 • ¾              формування соціально-активної, громадянської, соціально-моральної позиції особистості.

Тема волонтерської діяльності є актуальною, оскільки вона спрямована на формування в учасників власного  погляду на складні проблеми сучасного життя. Уволонтерствіважливо бути ініціативним, відповідальним, працьовитим і не розраховувати на матеріальну винагороду за свою працю. Найважливіше – докладати зусиль для позитивних змін у суспільстві і власного розвитку, робити це добровільно, компетентно і толерантно стосовно інших членів суспільства. Волонтери своєю доброчинною діяльністю, по-перше,сприяють згуртуванню суспільста, його солідаризації навколо тих проблем, до розв’язання яких вони долучаються, і які є актуальними для суспільства; по-друге, доповнюють послуги, що надаються державою для вразливих групп населення з метою підвищення якості їхнього життя, а також долучаються до організації масовихзаходів, показують іншим приклад змістовного проведення вільного часу в різних видах соціально-ціннісної діяльності та приклад соціального служіння.

Щороку на початку навчального року рій  «Іванівські гайдамаки»            сплановують свою волонтерську діяльність, яка спирається на загальновизнаних принципах:

 • ¾   Бажаєш щось змінити у суспільстві – прояви ініціативу;

 • ¾   Хочешщосьзмінити – починай з себе;

 • ¾   Прагнеш бути корисниміншим – допомагай;

 • ¾   Головне не те, Що я віддаю, чиЩо я отримую, а Ким ястаю, працюючи волонтером.

Люди в усі часи творили добро – добро для кожного, добро для всіх, добро длянароду.Відомий вислів : «Не запитуйте країну, що вона може зробити для вас. Запитайте, що ви можете зробити для своєї країни»,сформував девіз волонтерської роботи рою «Іванівські гайдамаки» у 2018/2019 навчальному  році  - «Роби добро і залучай до цього інших».

У вересні 2018 року традиційно було  організовано участь здобувачів освіти у благодійній акції  «Діти-дітям» з метою передачі канцелярських товарів дітям із малозабезпечених сімей. Багато дітей закладу відгукнулися на заклик  і це говорить про їхню  небайдужість. Адже байдужість –це нейтральне, але по суті негативне почуття, коли людина не звертає уваги на те,що відбувається навколо.

У  жовтні та листопаді   2018 року рій «Іванівські гайдамаки» організував благодійний ярмарок, де здобувачі освіти навчалися вести підприємницьку діяльність, тому що на продаж виносилися як випічка, та і сувенірна продукція, що дало можливість дітям оволодівати навичками самоорганізації. У результаті зібрані кошти були передані онкохворому учню 1-Б класу Токарєву Олександру Іванівського ліцею №1. Адже адресна допомога має важливе значення.

Члени рою не залишились байдужими до складної ситуації, в якій опинилася родина Ковтунів, де випускник Іванівського ліцею Ковтун Владислав потребував значних грошових витрат на проведення лікування після нещасного випадку.  Серед учнів та учителів гімназії була організована благодійна акція по збору коштів, які  перераховано на особистий рахунок батьків постраждалого. Такі дії доводять, що вони мають виховний вплив і сприяють відкритості людей між собою, прищепленню почуттів милосердя і толерантності, підримки і співчуття. Доречними будуть слова Бруно Ясенського : « Не бійся ворогів –у гіршому випадку вони можуть вбити. Не бійся друзів –у гіршому випадку вони можуть зрадити. Бійся байдужих – вони і не вб’ють, і не зрадять, але тільки з їхньої мовчазної згоди існують на землі  зрада і вбивство».

Великого значення набувають суспільно-корисні заходи. Члени рою «Іванівські гайдамаки» у закладі щороку виходять з ініціативою створити серед учнів  старшої ланки трудові десанти щодо надання допомоги ветеранам війни та вчительської праці, людям-інвалідам на присадибних ділянках. Учні не лише допомагають фізично, а ще й вітають на своїх підшефних вулицях зі святами, спілкуються та гарно проводять час. Одним із видів такої роботи є соціальний проєкт « Добро і милосердя поруч з нами».

Напередодні Дня Святого Миколая у закладі організовано проведення акції «Від Андрія до Миколая», бо це найсвітліші і найрадісніші свята, з приходом яких кожна людина сподівається на своєрідне диво та здійснення заповітних мрій.  Та, мабуть, найбільшої уваги та турботи потребують діти, які соціально не захищені, без батьківської турботи, які перебувають у складних життєвих обставинах, мають інвалідність, виховуються у малозабезпечених та неповних родинах. Для таких дітей організовано солодкі подарунки від святого Миколая.

Проводячи систематичну роботу на підтримку і допомогу наших воїнів-захисників, які відстоюють незалежність і цілісність України в зоні АТО, громадян, що проживають у зоні військового конфлікту, тих, хто потребує турботи,  волонтери рою проявляють себе як свідомі українці.

Військовослужбовці Збройних Сил України гідно та стійко переносять усі труднощі сьогодення, і всі ми знаємо, в яких складних обставинах вони опинились.Допомога потрібна різна - і моральна, і фінансова.

Традиційними у закладі стали уроки мужності, присвячені Героям Крут, учасникам революції Гідності, Небесній Сотні,  воїнам-односельчанам – учасникам бойових дій на Сході України, подіям, що змінили хід історії України . Джури є активними організаторами проведення тематичних лінійок та вечорів як культурологічного, так і просвітницького напрямку.

У переддень свят до Дня захисника України 14 жовтня, Дня Збройних Сил України 6 грудня, Нового року  члени рою  провели акції «Привітай солдата зі святом» , «Ялинка для солдата». Із залученням батьків для здобувачів освіти організовано проведення майстер-класів  по виготовленню оберегів для військовослужбовців. Кращі обереги було надіслано на обласний конкурс «Оберіг для захисника України». Почесними гостями на святі талантів закладу були бійці місцевої військової частини, яким були вручені листи та обереги від здобувачів Іванівського ліцею №1.

Девіз добрих справ « Роби добро і залучай до цього інших» закликав до  проведення благодійної акції «Даруємо радість дітям» з метою надання допомоги дітям з особливими  потребами в  Олешківському дитячому будинку-інтернаті та Херсонському обласному Центрі комплексної реабілітації дітей з інвалідністю. Волонтери команди залучили до участі в акції здобувачів освіти та учителів ліцею №1, а також, що важливо,  працівників органів місцевого самоврядування –селищного голову Дебелого В.О. На зібрані кошти  було закуплено фрукти, іграшки, канцелярські товари, засоби особистої гігієни.

         26 березня 2019 року волонтерські команди  Іванівського ліцею №1 та №2 відвідали  дітей, що перебувають у дитбудинках м.Олешки та м.Херсоні.Зустріч виявилася дуже теплою, діти отримали багато необхідних подарунків, відчувалася атмосфера любові і радості, між дітьми відбулося спілкування, адже для дітей-інвалідів головне – розповісти про себе, щоб їх вислухали, приділили увагу. Виявилося, що діти в дитбудинках  мають багато талантів , займаються у творчих гуртках. Дехто з дітей обмінялися номерами телефонів, адже налагоджені стосунки матимуть продовження. І це говорить про те, що робота досягла своєї мети –принести радість дітям.

Як сказав відомий священник Аврелій Августин « Твори добро не заради власної слави, а заради слави того, хто дає тобі можливість творити це добро».

Висновки

 «Та не втомимося ми, творячи добро!» Ці слова сказав давньогрецький філософ Плутарх. Добрі вчинки приносять радість не тільки оточуючим людям, але і тому, хто їх робить. Без добра життя нещасне.

Працюючи під гаслом «Роби добро і залучай до цього інших», члени рою «Іванівські гайдамаки» намагались довести , що лише стремління до сяйва, високих ідеалів добра,справедливості, прагнення допомогти людям, бути їм потрібним, бути справедливим робить людину значною.

Проєкт «Роби добро і залучай до цього інших»  – це систематичні спільні дії учнів, педагогів, батьків, органів місцевого самоврядування, громадських організацій.

У результаті роботи  члени рою «Іванівські гайдамаки» усвідомили основні пріоритетні напрямки духовного розвитку,  нагальну необхідність бути справжніми патріотами своєї держави, стали не байдужими до соціальних проблем українського суспільства. Участь у  волонтерській роботісприяло виробленню у здобувачів освіти громадської позиції, вихованню таких моральних якостей, як: милосердя, толерантність, доброзичливість, співчуття, тактовність, взаємодопомога, відповідальність, працелюбність.Діти вчаться бути уважними до чужої біди.

Практична діяльність рою «Іванівські гайдамаки»  – це участь у розбудові громадянського суспільства, вироблення навичок та умінь благодійної роботи, набуття життєвого досвіду. Участь у добрий справах сприяє активізації волонтерського руху серед сільської громади, об’єднанню спільних зусиль учнів, вчителів, батьків, органів місцевого самоврядування, що спрямовані на вирішення важливих проблем сьогодення..

Добрі справи рою «Іванівські гайдамаки» залучають  молодь  до благодійності, демонструють  патріотизм, милосердя, уміння розуміти проблеми оточуючих та бажання безкорисливо допомагати своїм співвітчизникам  заради процвітання  Батьківщини.

Така робота дає учням життєво важливі знання, що стануть безцінним   корисним досвідом у сучасному житті, виховує справжніх патріотів України.

Отже, результати реалізації добрих справ стали поштовхом до: гуманізації стосунків між учителями та здобувачами освіти, практичного засвоєння вихованцями моральних і духовних цінностей, формування навичок практичної допомоги іншим людям, формування стратегії життєвої поведінки у суспільстві, розширення зони контактів вихованців з позашкіллям, створення умов для самореалізації особистості у різних видах діяльності.

Інші публікації цього автора
МУЗЕЙ ЕКСКУРСІЯ
2 червня 2020
138
ПРОЄКТ МУЗЕЙ
2 червня 2020
68
ПРОЄКТИ
2 червня 2020
61

Військово-патріотична гра "Джура"

2 червня 2020
137
Методична робота
2 червня 2020
68

Вітаємо зі святом працівникі́в осві́ти

та даруємо 100 грн

кешбеку!

Кешбеком можна оплатити 50% вартості будь-яких цифрових товарів та послуг на порталі «Всеосвіта»

Отримати кешбек можна з 1 до 14 жовтня 24 жовтня та використати протягом всього місяця.