Онлайн
1432
Мірошник Валентина Миколаївна
Написати приватне повідомлення
Матеріалів: 100 (98)
Перегляд матеріалів: 2175

"Мистецтво - це єдина серйозна річ на світі, художник же - єдина несерйозна істота"

ЦІКАВО ЗНАТИ

Малювання — мистецтво відображення сущого у вигляді різних образів на площині та в просторі. ... Образотворче мистецтво розкриває духовний склад людини, її психологію.

Доведно, що:

Від малювання дитина отримує тільки одну користь. Особливо важлива взаємодія малювання з мисленням дитини. При цьому включаються в роботу рухові, зорові, м'язові і дотикальні аналізатори. Крім того, живописання розвиває пам'ять, зосередженість, дрібну моторику, вчить дитину відмовитися і піддавати речі аналізу, розміряти і знаходити різницю, складати і мислити. Для інтелектуального розвитку дитини має величезну цінність поступове підкріплення скарбнички знань. Малювання у дітей розвиває моторику рук, допомагає більш повно сприймати кольори і відтінки, розвиває фантазію, тренує пам’ять. Дорослим згадати і оновити ці навички також не завадить. Крім того, малювання допомагає людині розслабитися, знімає емоційне навантаження і стрес, саме те, що так необхідно кожному в сьогоднішні дні. Це цікаве, корисне і дуже захоплююче заняття.

Більшість дорослих людей у своїх навичках образотворчого мистецтва досягає не багато чого поверх того, що вони вміли до 9-10 років життя. Якщо такі навички розумової діяльності як мова, мислення, почерк під час дорослішання людини змінюються й удосконалюються, то розвиток навичок малювання в більшості припиняється в ранньому віці. І якщо діти малюють, як діти, то багато дорослих теж малюють, як діти, яких би результатів вони не досягали в інших сферах. Крім того, зазвичай дорослі зі страхом сприймають пропозицію що-небудь намалювати. Причина даного явища — в загальноприйнятій культурі нашого суспільства. Адже набагато важливіше вміти читати й писати, ніж малювати. Тому й не варто дивуватися тому, що дорослі не вміють малювати, а діти, закінчивши початкову школу, припиняють займатися образотворчою діяльністю й, таким чином, зупиняють розвиток навичок малювання.

Образотворча діяльність — один з видів художніх занять, де дитина творить сама, а не просто розучує й виконує створені кимось вірші, пісні, танці. Творчість не може існувати під тиском і насильством. Вона повинна бути вільною, яскравою і неповторною. Не розстаючись із олівцями, фломастерами, фарбами, дитина непомітно для себе вчиться спостерігати, порівнювати, думати, фантазувати. Нестандартні підходи до організації образотворчої діяльності дивують і захоплюють дітей, тим самим викликаючи прагнення займатися такою цікавою справою.

Оригінальне малювання розкриває творчі можливості дитини, дозволяє відчути фарби, їхній характер і настрій. І зовсім не страшно, якщо ваш маленький художник забрудниться, головне — щоб він отримував задоволення від спілкування з фарбами і радів результатам своєї праці.

Костянтин Георгійович Паустовский говорив про мистецтво і художників так: "Мистецтво - це єдина серйозна річ на світі, художник же - єдина несерйозна істота"