Сьогодні о 16:00
Вебінар:
«
Освіта в умовах воєнного часу: виклики, рішення, реалізація
»
Взяти участь Всі події

19.12.2021

36

0

Розвиток рівноваги для дітей з ДЦП

Комплекс вправ на розвиток рівноваги для дітей із ДЦП.

1. І.П. стоячи на колінах на підлозі перед м'ячем, з опорою рук на м'яч. По черзі, піднімаючись на кожну ногу, стати на обидві ноги, покататися по м'ячу вперед і повернутися назад в І.П.

2. І.П. лежачи живот на м'ячі, руки з опорою на підлогу. Катання на животі вперед-назад, перебираючи по підлозі руками. Повернутися до І.П.

3. І.П. лежачи животом на м'ячі, спираючись на ноги. Кругові обертання на м'ячі, перебираючи по підлозі ногами – в один і інший бік.

4. І.П. "верхом" на м'ячі. Гойдання з боку на бік, з послідовною опорою на кожну стопу.

5. І.П. боком на м'ячі, спираючись однією рукою на підлогу. Дорослий підтримує. Катитися вперед-назад, перебираючи опорною рукою по підлозі.

6. І.П. лежачи спиною на м'ячі, дорослий підтримує руки. Дитина виконує підтягування корпусу вперед за допомогою рук. Повернутися до І.П.

7. І.П. стоячи перед м'ячем. Катання однією ногою м'яча, стопа знаходиться зверху. Спину тримати прямо. Повторити іншою ногою.

8. І.П. сидячи на м'ячі. Виконати повороти тулуба убік. Спина пряма.

9. І.П. сидячи на м'ячі. Виконати нахили убік, спираючись по черзі на кожну стопу.

10. Лежачи на боці. Методист знаходиться збоку від дитини і злегка підштовхує його під плечі та стегна. Якщо дитина втрачає координацію, його укладають знову у становище на боці.

11. Лежачи на животі і спираючись на передпліччя. Перебуваючи збоку від дитини, трохи підштовхувати його в плече з боку в бік. Дитина не повинна втрачати рівноваги. Щоб уникнути його падіння, потрібно швидко міняти напрямок поштовхів.

12. Лежачи на животі. Ноги випрямлені та по можливості розведені. Підняти одну ногу дитини нагору, утримуючи її за колінний суглоб, і зробити поштовхи вперед-назад. Дитина має утримати це становище і не падати на бік.

13. Лежачи на животі. Підняти одну (ускладнюється вправа підніманням двох ніг) ногу вгору і злегка підштовхувати дитину убік. Хворий не повинен падати на бік.

14. Стоячи рачки. Піднімання вгору однойменної, а потім різноїменної руки та ноги. Підштовхувати дитину, яка повинна утримати рівновагу.

15. Стоячи навколішки. Руки вздовж тулуба (ускладнюється підніманням рук нагору). Злегка підштовхувати дитину. Хворий не повинен відривати рук та присідати на п'яти. Відведення однієї руки вперед, другої назад.

16. Стоячи навколішки. Руки витягнуті вздовж тулуба та злегка відведені. Дитина має переносити масу свого тіла з одного коліна на інше. При цьому слід тримати його за ліктьовий суглоб на тій стороні, на яку перенесено масу тіла, і піднімати руку вгору. Дитина повинна зберігати рівновагу та не сідати на п'яти.

17. Стоячи на колінах, одна нога, наприклад, ліва, виноситься вперед і спирається на всю стопу. Методист підтримує дитину за ліве коліно, дещо відводить її та ротує назовні цю ногу, злегка підштовхуючи вперед, назад, убік. Дитина повинна зберігати цю позу, правильно тримати голову та тулуб. При цьому він може балансувати руками, але не спиратись на них.

18. Сидячи на підлозі без опори на руки. Піднімати вгору ногу (ноги) і вперед руки, відводити їх убік.

19. Стоячи. Руки на поясі. Встати на шкарпетки і так триматися 10-15 с, стати на одну ногу і втримати рівновагу протягом 5 с.

20. Стоячи, руки на висоті плечей відведені убік. Ходьба двома лініями, накресленими на підлозі, або намальованими слідами.

21. Стоячи, дитину підтримують ззаду за пахвові западини. Декілька кроків вперед, потім різко змінити напрямок ходьби.