Онлайн
717
Бурцева Ольга Олімпіївна

Заклад дошкільної освіти №166

вихователь

Написати приватне повідомлення
Матеріалів: 50 (13)
Перегляд матеріалів: 16695

Склад першого десятка чисел: вивчаємо наочно

Усні обчислення дуже важливі у процесі розвитку і навчання. Дитина, яка розуміє склад чисел і вміє швидко зорієнтуватися, набагато швидше освоїть прості арифметичні дії та порівняння. Пропонуємо зробити картки зі складом чисел своїми руками та самостійно вписати туди значення.

Матеріали:

  • папір;

  • фломастер;

  • лінійка;

  • ножиці.

Хід роботи:

Розріжте формат А4 навпіл. Зробіть десять таких карток. Посередині накресліть коло або прямокутник і впишіть туди число — від 1 до 10. Потім від кожного числа зробіть виноски, їх має бути на одну більше, ніж саме число. Тобто, для одиниці — дві виноски, для двійки — три, для десятки — одинадцять і т. д.

На наступному етапі дайте дитині одну картку і попросіть розписати склад чисел. Допомагайте на перших порах, разом рахуйте за допомогою дрібних предметів, наприклад, сірників, ґудзиків, лічильних паличок. Так, для числа 1 склад буде наступним: 1+0, 0+1. Для числа 2 — 1+1, 2+0, 0+2. У нашому проекті найбільше варіантів отримання має число 10: 0+10, 1+9, 2+8, 3+7, 4+6, 5+5, 6+4, 7+3, 8+2, 9+1, 10+0.

Не треба завчати склад чисел механічно, слід досягти розуміння матеріалу дитиною. Для цього тренуйтеся на різних предметах: монетках, яблуках, олівцях, книжках тощо. Чим більше тренувань, тим швидше відбуватиметься в мозку процес усних обчислень і краще малюк засвоюватиме арифметичні "премудрості". Вдалого навчання!

Джерело: https://childdevelop.com.ua