Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Опанування математикою та читанням у школярів знизилося

Опанування математикою та читанням у школярів знизилося

Середній результат знать учнів 4-х класів через COVID і повномасштабною війно в Україні, суттєво знизився.

Рівень сформованості читацької та математичної компетентності в учнів 4-х класів знизився за останні роки.

Про це йдеться у даних звіту Українського центру оцінювання якості освіти за результатами моніторингу якості початкової освіти.

Під час дослідження порівнювались результати першого циклу моніторингу, який відбувся у 2018 році, та другого циклу, що був проведений навесні 2021 року.

Як виявилось, середній результат із математики, отриманий четвертокласниками у 2021 році, нижчий за відповідний показник 2018-го.

Зокрема, частка учнів 4 класу, які досягли високого рівня сформованості математичної компетентності, за три роки знизилася на 1%, натомість частка четвертокласників, які не подолали базового порогу в оволодінні математикою, збільшилася майже на 4%.

Рівень читацької компетентності випускників початкової школи за три роки знизився теж.

Частка четвертокласників, які продемонстрували високий рівень читацької компетентності, знизилася із 17,5% у 2018 році до 14,9% у 2021 році.

Окремо зауважується, що частка випускників початкової школи, які не подолали базового порогу читацької компетентності, навпаки, збільшилася впродовж трьох років із 13,2% до 16,9%.

Учні, які мешкають у великих містах, мають суттєво вищі середні бали з математики і читання, ніж їхні однолітки із шкіл в інших типах місцевості.

Також зазначено у звіті, що середні бали на тестуванні з читання й математики учнів 4-х класів, які навчались у звичайних школах, суттєво нижчі, ніж у їхніх однолітків, які навчалися в гімназіях, ліцеях і спеціалізованих школах.

Нагадаємо, через війну, яку веде росія проти України, сотні тисяч школярів, тікаючи від смерті, змінили заклади освіти на закордонні. Цьогоріч у новому навчальному році в умовах війни навчання розпочали на 300 тисяч школярів менше, ніж у попередньому.

ПОСИЛАННЯ: https://vseosvita.ua/news/opanuvannia-matematykoiu-ta-chytanniam-u-shkoliariv-znyzylosia-74451.html