Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Використання електронних освітніх інструментів у процесі інтерактивного навчання: дошка Jamboard
»
Взяти участь Всі події

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ - ЄДНАЄ УКРАІНЦІВ! ХФКСП!

21 травня  2020 року в Україні відзначається День вишиванки. Це свято було засновано не так давно – у 2006 році, але за цей час встигло стати популярним не лише в нашій країні , а й за кардоном.

День вишиванки покликаний зберегти українські народні традиції, пов’язані з етничним вишитим одягом.

Наша родина завжди приєднувалася до всеукраїнського флешмобу: “Прийди на роботу у вишиванці”. В умовах карантину з 15 по 21 травня оголошуємо віртуальний флешмоб.

Для українця вишиванка – не просто одяг. Це щось дуже особливе: особисте, рідне, святе. Вишивка – як символ, який зберігає його коріння, ідентичність, розуміння себе. Це наша історія: міфологія, релігія, давнє мистецтво наших предків, душа нашого народу. Та більше того, у вишивці зашифровано наш генетичний код.

В Україні вишивати вміли у всіх регіонах. Кожна область, інколи навіть село володіли своїми унікальними техніками вишивання.

Наші бабусі досі пам’ятають багато секретів давнього ремесла.

Українська вишиванка – це національна святиня! Саме вишиванка символізує і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь, будить високі патріотичні почуття в серці кожного українця. Це наш національний оберіг! Педагогічний колектив ХФКСП вітає з цим чудовим святом самобутньої, неповторної, барвистої української культури. Бажає укріплення української ідентичності заради процвітання нашої країни, натхнення до праці та боротьби за світле майбутнє нашої держави. Нехай це свято зітре кордони й обʼєднає українців по всьому світу. Чудового настрою та різнобарвних вражень!